Reklama

4. rajd rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kaliszu. Kiedy się odbędzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

4. rajd rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kaliszu. Kiedy się odbędzie? - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji, kilka dni później w Kaliszu odbędzie się rajd rowerowy, który ma być nie tylko wyrazem pamięci i hołdu dla Niezłomnych. - Organizowany jest również w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie - informuje kaliski magistrat.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" został ustanowiony w 2011 roku, w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia z lat 1944-1963. Ten dzień obchodzimy 1 marca. Natomiast rajd odbędzie się kilka dni później.
- Przygotowywane wydarzenie, ma być nie tylko wyrazem pamięci i hołdu dla żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Rajd organizowany jest również w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie - wyjaśnia Urząd Miejski w Kaliszu.

Jak będzie przebiegać trasa rajdu?

Trasa rajdu przez Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Wielowieś Klasztorną, Żydów i z powrotem do Kalisza będzie liczyć około 50 km.

- Jak co roku, jej uczestnicy zapalą pamiątkowe znicze: pod tablicą na froncie Bazyliki Kaliskiej, przy byłej siedzibie UB (od 23 I 1945 do 25 XI 1946), obecnie I Liceum Asnyka Kaliszu, pod pomnikiem Armii Krajowej w ogrójcu oo. Jezuitów, przy murach starego więzienia na ul. Łódzkiej, przy pomniku w Wielowsi Klasztornej (na terenie przykościelnego placu Kościoła pw. św. Wawrzyńca) - podaje magistrat.

Zbiórka uczestników zaplanowana została na godz. 8.30 przy Bazylice św. Józefa w Kaliszu. Powrót nastąpi ok. godz. 15.00

Kiedy odbędzie się rajd?

Rajd rowerowy dla upamiętnienia żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, odbędzie się w sobotę 4 marca.

Szczegółowe informacje na temat rajdu, a także formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie elektronicznezapisy.pl

Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się  po raz czwarty, jest Towarzystwo Rowerowe CALISIA BIKE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy