Ekologiczne gadżety reklamowe - co warto wiedzieć?

Opublikowano:
Autor:

Ekologiczne gadżety reklamowe - co warto wiedzieć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Różne

Od pewnego czasu rośnie świadomość ekologiczna wielu osób. Zaczynamy zwracać uwagę na to, czy dany produkt wykonany jest z plastiku, czy z tworzywa biodegradowalnego. Na szczęście, wybór przyjaznych dla Matki Ziemi tworzyw jest spory.

 

Plastik, wszędzie plastik

Idea wprowadzenia do obiegu plastiku jest dość stara. Przyjmuje się, że protoplastę tego tworzywa w obecnej formie świat ujrzał już w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo tworzywo było wykorzystywane w zaledwie kilku gałęziach gospodarki. Gdy zdano sobie sprawę z mnogości dziedzin, w jakich plastik się sprawdzi, ruszyła produkcja na skalę masową.

Dziś o wiele trudniej znaleźć produkty, które są wolne od plastiku niż kiedykolwiek wcześniej. Najnowsze badania sugerują nawet, że w skali rocznej każdy z nas mimowolnie zjada kilka gramów plastiku. To z kolei wynika ze zmian, jakim od wielu lat poddawana jest branża rolniczo-żywieniowa. Wiele firm postawiło na dynamiczny wzrost, na ilość, a nie na wysoką jakość produktów. To wyjaśnia obecność plastiku w układzie pokarmowym wielu osób.

Plastik ma jedną ogromną zaletę. Bardzo łatwo i szybko można go wyprodukować w niemal dowolnej ilości. Niestety, ale w opozycji idzie też jedna wada, która sprawiła, że wiele dobrych firm odchodzi od tego tworzywa. Chodzi o bardzo długi czas biodegradacji. Szacuje się, że w niektórych przypadkach może on trwać setkami lat. Dobrze widać te zmiany w wielu branżach. Na przykład reklamowe gadżety ekologiczne bardzo szybko zdobywają sobie uznanie na rynku. Ekologiczne gadżety reklamowe ma w swojej ofercie na przykład sklep OpenGift. Znajdziesz je na stronie Ekologiczne gadżety reklamowe - eko gadżety - opengift.pl.

 

Ekologia staje się modna

Jako społeczeństwo dopiero od kilku lat zwracamy pewną uwagę na to, by segregować nieczystości. Opakowania wytwarzane z polimerów muszą być w odpowiedni sposób przetworzone, by nie stanowiły one zagrożenia dla flory i fauny. Niestety, ale nie jest to tani proces. Właśnie w tym miejscu wychodzi „pozorna opłacalność” tego tworzywa. Nawet jeśli masowa produkcja nie jest droga, to właściwa utylizacja już jak najbardziej.

Wydaje się, że jest to jedna z przyczyn, która odegrała kluczową rolę w zmianie postrzegania produktów plastikowych. Weźmy tu za przykład choćby gadżety reklamowe. Kilkanaście lat temu wielkim problemem było znalezienie firmy, która miała w swojej ofercie ekologiczne gadżety reklamowe. Dziś jest już ich nieco więcej.

Klienci przekonują się do tego, że ekologiczne gadżety reklamowe, wliczając w to grono na przykład PR-owe gadżety z nadrukiem, to inwestycja, która opłaci się każdemu. Dla zamawiającego jest to wyraźna przesłanka, by sądzić, że firma wyróżnia się ekologiczną świadomością, a obdarowany po jakimś czasie będzie mógł wyrzucić zużyty produkt, który jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska niż jego plastikowy odpowiednik.

 

Ceny już się wyrównują

Jakiś czas temu jednym z koronnych argumentów osób, które były przeciwne ekologicznym standardom, była wysoka cena przyjaznych środowisku zamienników. Na szczęście, z biegiem lat różnica nie dość, że stała się bardzo niewielka, to jeszcze pojawiło się kilka ciekawych tworzyw, które często mają podobne właściwości, ale ich czas rozkładu jest znacznie krótszy.

Obecnie mamy do dyspozycji już nie tylko bawełnę, włókno bambusowe czy przetworzony papier. Coraz częściej spotykamy się też z poliaktydem czy skrobią termoplastyczną. Pozwala to stwierdzić, że już za jakiś czas to eko gadżety reklamowe będą w większości, a plastik zacznie tracić swój udział w rynku.

Obyśmy tylko nie musieli czekać na tę zmianę sił na rynku zbyt długo. Ostatecznie, nadmiar plastiku szkodzi nam wszystkim, bez wyjątku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE