Reklama

Wzmożone kontrole pojazdów rolniczych na drogach.

Opublikowano: pon, 6 sie 2018 15:36
Autor:

Wzmożone kontrole pojazdów rolniczych na drogach. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo

Wielkopolska. Kontrole pojazdów rolniczych.

 

 

Trwa okres wakacyjny. W tym czasie dochodzi również do żniw. W trakcie ciężkiej pracy fizycznej rolnicy często zapominają o sprawdzeniu stanu technicznego swojego pojazdu. Z taką właśnie inicjatywą na drogi wyszła poznańska drogówka we współpracy z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowym Inspektoratem Pracy w Poznaniu oraz pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu. Akcja miała miejsce 31 lipca.

 

 

- Podczas działań funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz sposób i liczbę przewożonych pasażerów. Zwracali również uwagę na konieczność właściwego zabezpieczenia przewożonego ładunku. Policjanci przypominali o podstawowych zasada bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas wykonywania prac żniwnych, a także zwrócili uwagę na potrzebę zapewnienia dzieciom odpowiedniej opieki i bezpiecznego miejsca do zabaw, z dala od pracujących maszyn rolniczych. Wszystkim kontrolowanym osobom policjanci przekazali elementy odblaskowe wraz z ulotkami i broszurami informacyjnymi - mówi Natalia Nowak z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

 

 

Podczas żniw na drogach możemy spodziewać się większej ilości maszyn rolniczych. W takich sytuacjach pamiętajmy o wzmożonej ostrożności na drodze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE