reklama

Białoruś - co warto zobaczyć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Białoruś - co warto zobaczyć? - Zdjęcie główne

foto Pexels

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Białoruś nie jest dla wielu Polaków oczywistym miejscem na spędzenie zagranicznego urlopu, ale zapewniamy Cię, że ten piękny kraj ma wiele do zaoferowania. W tym tekście przygotowaliśmy dla Ciebie krótki przewodnik po najciekawszych miejscach na Białorusi.
reklama

Zacznij od ubezpieczenia

Zanim spakujesz walizki i wybierzesz się na Białoruś, warto, żebyś zaopatrzył się w ubezpieczenie turystyczne, które ochroni Cię przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Najlepszym miejscem na zakup polisy jest Internet. Skorzystaj z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeń i przekonaj się, jakie proste jest uzyskanie dostępu do szeregu ofert polis dopasowanych do Twoich potrzeb. Więcej o kalkulatorach ubezpieczeń podróżnych znajdziesz na tej stronie: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Co zwiedzić na Białorusi?

Poniżej znajdziesz najważniejsze miejsca, które przyciągają turystów, chcących poznać Białoruś oraz jej historię.

reklama

Brześć

W mieście warto zwiedzić twierdzę. Są to pozostałości po carskich fortyfikacjach, które łączą się z pomnikami propagandowymi. W okresie międzywojennym w twierdzy byli więzieni przeciwnicy polityczni rządu. Będąc w twierdzy, nie zapomnij też o przechadzce po mieście i odwiedzeniu deptaku. Wieczorem spotkasz tam latarnika, który zapala lampy gazowe. Jeśli chodzi o doznania kulinarne, to z pewnością musisz spróbować blinów, babki ziemniaczanej oraz draników.

Cerkwie Polesia

Świątynie pochodzą z różnych okresów, ale łączy je jedno, czyli tradycja prawosławna. Zazwyczaj cerkwie są rozmieszczone daleko od ważnych szlaków. Pamiętaj, że obiekty są otwierane tylko podczas mszy, więc nie będziesz mógł zobaczyć ich od środka w innym czasie. Najważniejsze cerkwie to: Cerkiew św. Mikołaja w Żdzitowie, Cerkiew św. Paraskiewy w Piątnicy, Cerkiew św. Michała Archanioła w Czersku.

reklama

Lida

Szczególnie ważnym zabytkiem jest zamek. Fortyfikacje wykonane w stylu gotyckim zostały zbudowane z polecenia księcia Giedymina. Do dzisiaj przetrwał obręb zamkowych murów. Do Lidy można swobodnie dojechać autobusem w większości innych miast na Białorusi.

Mir i Nieśwież

Zamek w Mirze i pałac w Nieświeżu to jedyne zabytki architektoniczne, które zostały wpisane na listę UNESCO. Warownia w Mirze to budynek, który łączy w sobie cechy gotyckie, renesansowe oraz barokowe. Niegdyś obiekt ważny w burzliwej historii Białorusi, a dzisiaj muzeum, które warto odwiedzić. Z kolei pałac w Nieświeżu jest uważany za najważniejszą siedzibę znanego rodu Radziwiłłów. W kościele, który jest częścią pałacu, leży aż 100 członków tej szanowanej rodziny.

reklama

Mińsk

Będąc na Białorusi ogromnym błędem byłoby nieodwiedzenie stolicy tego kraju, czyli Mińska. Metropolia liczy aż 300 000 mieszkańców. Zacznij od obejrzenia archikatedry Imienia Najświętszej Maryi Panny. Później udaj się do kościoła św. Józefa oraz prawosławnego soboru św. Piotra i Pawła. Warto polecenia są również: ratusz, cerkiew św. Ducha, pałac Wańkowiczów oraz muzeum Melchiora Wańkowicza.

Jak widzisz, Białoruś jest miejscem, które ma do zaoferowania wiele pod kątem turystycznym. Nie zapomnij jednak o zakupieniu polisy turystycznej. Więcej o potrzebnym ubezpieczeniu turystycznym na wyjazd na Białoruś znajdziesz tu: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/jak-wybrac-ubezpieczenie-turystyczne-na-bialorus. Jest to warunek wjazdu do kraju i poruszania się po nim bez wizy.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama