Reklama

"Nie to niebo". Kosmiczna wystawa w Poznaniu. Już można ją oglądać

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Poznania

"Nie to niebo". Kosmiczna wystawa w Poznaniu. Już można ją oglądać - Zdjęcie główne

Niesamowita wystawa przedstawiająca kosmos w Poznaniu. Już w ten weekend ciekawe spotkanie | foto Urząd Miasta Poznania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na weekend W Poznaniu otwarto niezwykłą wystawę "Nie to niebo", która przedstawia kosmos. Już w ten weekend odbędzie się też ciekawe spotkanie z konstruktorem sond kosmicznych i kierownikiem misji międzyplanetarnych.

W Centrum Kultury Zamek w Poznaniu można zwiedzać wystawę "Nie to niebo". Ukazuje ona niezywkły świat kosmosu takim, jaki jest naprawdę. 

W Poznaniu otwarto wystawę "Nie to niebo"

- Ekspozycja ma zainspirować do odkrywania wszechświata i jego tajemnic, do rozmów, poszukiwań, skłonić do zainteresowania naukami przyrodniczymi i ścisłymi. Coraz mniej jest bowiem miejsc z dala od świateł miasta, z których można nacieszyć się widokiem rozgwieżdżonego nieba - podaje Urząd Miasta Poznania. 

Wystawa przygotowana została przez kilkoro artystów i artystek: Justynę Olszewską, Przemysława Jasielskiego, Arkadiusza Nowakowskiego, Martynę Pietrzak i Michała Smandeka. Kuratorką jest Justyna Olszewska z Instytutu Obserwatorium Astronomicznego UAM w Poznaniu. 

Wystawie towarzyszy spotkanie z Arturem B. Chmielewskim, konstruktorem sond kosmicznych i kierownikiem misji międzyplanetarnych 

Wystawie "Nie to niebo" towarzyszą spotkania z ekspertami z zakresu badań i eksploracji kosmosu. W najbliższą sobotę, 18 marca, CK Zamek odwiedzi Artur B. Chmielewski. 

- To  konstruktor sond kosmicznych, kierownik misji międzyplanetarnych. Studiował fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michigan i University of Southern California. Na co dzień pracuje w centrum NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie, w stanie Kalifornia. W NASA nazywają go "ABC" - od inicjałów, które sprytnie nadał mu jego ojciec Papcio Chmiel, autor komiksu "Tytus, Romek i A'Tomek" - informuje poznański magistrat.  

Artur Chmielewski ostatnio wydał z  Eweliną Zambrzycką-Kościelnicką  książkę dla młodzieży "Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać kosmiczne problemy", która trafiła na listę bestsellerów. Wokół tej publikacji oraz przygód i wyzwań inżyniera NASA będzie toczyć się sobotnia rozmowa.

Wydarzenie odbędzie się w Sali Wielkiej CK Zamek o godz. 15:00. Bilety kosztują 5 zł. 

Do kiedy można obejrzeć wystawę? Ile kosztują bilety?

Ekspozycja "Nie to niebo" będzie prezentowana do 2 lipca. Bilety kosztują:

  • normalny - 20 zł,
  • ulgowy - 15 zł
  • wejściówka z audioprzewodnikiem - 26 zł
Posiadacze karty OK Poznań mogą zwiedzić wystawę za darmo. Jednorazowe wejściówki są dostępne w kasach CK Zamku, na podstawie karty OK Poznań, plastikowej lub w aplikacji mobilnej. Więcej informacji o wystawie na stronie CK Zamek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy