Nadchodzący weekend to ostatnia szansa, aby zobaczyć w Muzeum Narodowym w Poznaniu wystawę "Józef Chełmoński 1849-1914". Ta największa od lat prezentacja dorobku jednego z najwybitniejszych malarzy realizmu będzie dostępna do zwiedzania jedynie do niedzieli, 13 lipca.
Wystawa "Józef Chełmoński 1849-1914" w Poznaniu. Frekwencja przerosła oczekiwania
Wystawa "Józef Chełmoński 1849-1914" w Muzeum Narodowym w Poznaniu okazała się ogromnym sukcesem. Początkowo zakładano, że prace wybitnego malarza może zobaczyć około 70 tysięcy osób. Frekwencja jednak przerosła oczekiwania i do środy, 9 lipca wyniosła ponad 111 tysięcy.Dzienna liczba odwiedzających wystawę przekraczała niekiedy 2 tysiące osób. Muzeum zmuszone było wprowadzać wtedy ograniczenia w ilości odwiedzających wystawę w danym momencie. Z tej przyczyny niekiedy powstawały ogromne kolejki.
Wydłużone godziny zwiedzania w ostatni weekend wystawy
Muzeum Narodowe w Poznaniu w związku z ogromnym zainteresowaniem wystawą postanowiło wydłużyć godziny otwarcia w ostatni weekend jej trwania.W najbliższą sobotę i niedzielę (12 i 13 lipca) wystawa będzie dostępna dla publiczności w godzinach od 10:00 do 18:00.
150 dzieł i współpraca muzeów z trzech miast
Ogromne zainteresowanie wystawą nie dziwi, ponieważ po raz pierwszy od lat twórczość jednego z najważniejszych polskich artystów drugiej połowy XIX wieku można zobaczyć w tak szerokim kontekście. Wystawa to około 150 dzieł wybitnego malarza.Ekspozycja to również element współpracy trzech miast: Poznania, Krakowa i Warszawy. Nad stworzeniem wystawy pracował zespół ł kuratorów, konserwatorów, chemików oraz innych specjalistów, którzy wnikliwie przyjrzeli się malarskiej spuściźnie artysty.
Wszystko to spowodowało, że udało się nie tylko dotrzeć do nieznanych obrazów malarza, ale też doprecyzować wiele nierozstrzygniętych dotychczas kwestii związanych z jego biografią i twórczością.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.