Reklama

W Poznaniu zbudują nowe muzeum Powstania Wielkopolskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wizualizacja Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W Poznaniu zbudują nowe muzeum Powstania Wielkopolskiego - Zdjęcie główne

Źródło: umww.pl/fotogaleria wydarzenia | foto Wizualizacja Muzeum Powstania Wielkopolskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Nowe Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zostanie wybudowane w Poznaniu. Kiedy rozpocznie się realizacja inwestycji?

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, wespół z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wybudują w Poznaniu nowe Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Obiekt ma powstać u stóp Wzgórza Św. Wojciecha

Kiedy rozpocznie się budowa nowego muzeum Powstania Wielkopolskiego?

Minister kultury - Piotr Gliński podczas spotkania z Markiem Woźniakiem, marszałkiem województwa wielkopolskiego zadeklarował, że jest gotowy do podjęcia współpracy przy budowie tego ważnego dla Wielkopolan muzeum. Podtrzymał również deklarację finansowania przez budżet państwa 60% wartości inwestycji, której koszt wyniesie około 370 mln zł.
- MKiDN i wielkopolski Urząd Marszałkowski przystąpią do niezwłocznego przygotowania umowy współprowadzenia Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, którego oddziałem ma być Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 - podaje urząd marszałkowski. 
Współprowadzenie da ministerstwu możliwość zaangażowania się w inwestycję. Realizacja projektu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Trwają już prace przygotowawcze do budowy muzeum.
 
Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 roku. Było największym na terenie zaborów, zakończonym zwycięstwem, zrywem niepodległościowym. 1 października 2021 roku Sejm RP przyjął ustawę, zgłoszoną przez prezydenta Andrzeja Dudę, ustanawiającą 27 grudnia świętem państwowym - Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
 
Przeczytaj także:
 

 
Co o tym myślicie? Chcielibyście zwiedzić takie muzeum? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy