11 marca przy ulicy Żydowskiej w Poznaniu, po raz pierwszy swoje podwoje otworzy Muzeum PRL-u. Zlokalizowane w zabytkowej kamienicy tuż przy Starym Rynku, muzeum przeniesie zwiedzających w czasie, pozwalając poczuć atmosferę minionych lat.
Muzeum PRL-u w Poznaniu. W zabytkowej kamienicy
Kamienica, w której mieści się muzeum, należy do Cechu Rzemiosł Metalowych Elektrotechnicznych i Motoryzacyjnych w Poznaniu, a jej bogata historia jest doskonałym tłem do wystaw, które zabiorą nas w podróż nawet o 70 lat wstecz.
To nie będzie zwyczajna wizyta w muzeum. Oprócz lekcji historii to okazja do nostalgicznych wspomnień, zagrania w gry planszowe, pooglądania jednej z bajek, które były kiedyś emitowane podczas dobranocki - czytamy na stronie internetowej muzeum?
Praca, szkoła, dom i zabawa. Tak żyło się w PRL-u
W muzeum będzie można zobaczy jak wyglądało życie w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej - poczynając od codziennego funkcjonowania w pracy i szkole, przez wygląd mieszkań, aż po społeczne zwyczaje, zabawy dzieci i obyczaje tamtych czasów.Wśród eksponatów znajdą się przedmioty codziennego użytku, takie jak zabawki z tamtej epoki, a także kasety magnetofonowe, które były symbolem lat 70. i 80. Wszystkie te przedmioty zyskały swoje miejsce w charakterystycznej meblościance z PRL-u, będącej częścią zrekonstruowanego mieszkania, które pozwala poczuć atmosferę dawnych lat.
Inicjatorkami powstania muzeum są dwie pasjonatki PRL-u.
Ile kosztują bilety?
- bilet normalny – 35 zł
- bilet ulgowy – 31 zł
- dzieci poniżej 3 roku życia – wstęp bezpłatny
- bilet rodzinny – 27 zł (w tym przynajmniej 2 osoby dorosłe + 1 dziecko powyżej 3 lat
ZOBACZ TAKŻE: Dziedziniec przed poznańskim Zamkiem otwarty. Nowa przestrzeń w sercu miasta [ZDJĘCIA]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.