Reklama

Marka Woolworth w Polsce. Jeden ze sklepów zostanie otwarty w Poznaniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Woolworth

Marka Woolworth w Polsce. Jeden ze sklepów zostanie otwarty w Poznaniu - Zdjęcie główne

Woolworth_Krakow_1 | foto Woolworth

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Gospodarka Niemiecka sieć dyskontów Woolworth wchodzi na polski rynek. Na początek otwiera trzy sklepy, jeden w Poznaniu. Docelowo planuje uruchomić ich tysiąc.

Woolworth działa od 2010 roku. Jest to sieć domów towarowych i dyskontów. Aktualnie marka liczy ponad 570 sklepów, które znajdują się w centrach niemieckich miast i centrach handlowych. Niedługo zostaną otwarte trzy sklepy w Polsce. 

Niemiecka marka Woolworth wchodzi na polski rynek

Korzenie marki sięgają Stanów Zjednoczonych mimo, że aktualnie Woolworth to najszybciej rozwijająca się sieć domów towarowych w Niemczech. 

W Pensylwanii, w końcówce XIX wieku, Frank Winfield Woolworth, właściciel sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, wpadł na pomysł, aby opatrzony cenami towar wyłożyć na ladzie. Tym samym, dokonał rewolucji - wprowadził standard, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić współczesny handel detaliczny.

- Marka Woolworth współkształtowała handel znany w obecnej formie już ponad 140 lat temu. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli przenieść naszą odnoszącą sukcesy koncepcję sprzedaży detalicznej z Niemiec na polski rynek, który uznajemy za bardzo perspektywiczny biznesowo. Nie możemy się doczekać, aby zainspirować Polaków szerokim asortymentem, oferując bardzo dobre jakościowo produkty w uczciwych cenach, co jest szczególnie istotne w czasach wysokiej inflacji - podkreśla Radoslav Straka, dyrektor ds. sprzedaży w Woolworth Polska.

Jakie produkty oferuje sieć Woolworth?

Woolworth oferuje produkty codziennego użytku:

  • tekstylia i odzież dla całej rodziny,
  • AGD,
  • elektronikę użytkową,
  • produkty drogeryjne,
  • produkty dekoracyjne.
 

Kiedy i gdzie zostaną otwarte pierwsze sklepy?

Na początek w Polsce mają być otwarte trzy sklepy sieci: 

8 maja - Kraków, ul. Galicyjska 18.
12 maja - Poznań, ul. Aleje Solidarności 47.
26 maja - Warszawa, ul. Połczyńska 4.

- To na pewno nie jedyne otwarcia w 2023 r., ponieważ zarządzający marką Woolworth za realny uznają scenariusz wzrostu od 15 do 20 sklepów rocznie. W perspektywie średnio-terminowej chcą w Europie stworzyć sieć 5 tys. domów i punktów handlowych. Na polski rynek ma przypaść znaczna część z tego ambitnego planu, czyli 1.000 sklepów - informuje, reprezentująca sieć, agencja Buena Vista Media Group.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy