Inwestycja przewiduje budowę dwóch przystanków dla autobusów MZK, czterech dla PKS oraz jednego dla prywatnych przewoźników. Większość powierzchni centrum przesiadkowego ma być zadaszona. Projekt zakłada również wzniesienie budynku, który połączy funkcje zaplecza socjalnego, technicznego oraz poczekalni dla pasażerów.
Wiceprezydent Konina: To bardzo ważne zmiany w centrum
Wykonawca, który zostanie wyłoniony w ogłoszonym przez miasto przetargu, zrealizuje także budowę dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, sieci i instalacji, przebudowę ulicy Kolejowej wraz z parkingiem, a także wykona elementy małej architektury i nasadzenia zieleni.
To bardzo ważne, kolejne już zmiany w centrum Konina. Po tym, jak została przebudowana linia kolejowa i wybudowany nowy dworzec - my zagospodarujemy kompleksowo teren wokół Wieży Ciśnień - wyjaśnia zastępca prezydenta Konina ds. gospodarczych Paweł Adamów.
Wykonawcy zainteresowani realizacją inwestycji mogą składać oferty do 16 maja.
Cetrum przesiadkowe w Koninie to część dużego projektu
Budowa centrum przesiadkowego, jak zapewnia miasto, to jeden z elementów większego projektu transportowego pod nazwą „Niskoemisyjny transport publiczny w subregionie konińskim”, którego wartość szacowana jest na ponad 220 milionów złotych.Miasto Konin na ten cel pozyskało dofinansowanie pokrywające 85 procent wartości inwestycji. Większość środków - 70 procent pochodzi z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, a pozostałe 15 procent to środki z budżetu państwa.
W mojej ocenie, to jeden z największych projektów transportowych realizowanych obecnie w polskich miastach. Prócz centrum przesiadkowego, zbudujemy nową zajezdnię dla autobusów, kupimy 10 autobusów wodorowych, inteligentny system zarządzania ruchem preferujący transport publiczny, system informacji pasażerskiej dla PKS-u, wprowadzimy wspólny bilet dla PKS-u, MZK, Kolei Wielkopolskich - zapowiada Paweł Adamów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.