reklama

Tu dzieci i młodzież otrzymają pomoc psychologiczną. Trzy nowe poradnie w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / zdjęcie poglądowe

Tu dzieci i młodzież otrzymają pomoc psychologiczną. Trzy nowe poradnie w Wielkopolsce - Zdjęcie główne

Trzy nowe poradnie psychologiczno-terapeutyczne powstały w Wielkopolsce | foto Adobe Stock / zdjęcie poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Trzy nowe poradnie psychologiczno-terapeutyczne, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, od 20 grudnia działają w powiatach: jarocińskim, pleszewskim i kępińskim. Prócz tego, 18 grudnia uruchomiono Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Krotoszynie.
reklama

Obecnie w Wielkopolsce działają 43 poradnie, oferujące wsparcie środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Dodatkowe trzy poradnie zostały uruchomione w środę, 20 grudnia, w powiatach jarocińskim, pleszewskim i kępińskim.

Kolejne cztery mogą powstać po rozstrzygnięciu konkursu ofert ogłoszonego przez NFZ 12 grudnia. 

Wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia czeka na oferty od podmiotów, które chciałyby pomagać pacjentom w tym zakresie w powiatach: rawickim, tureckim, krotoszyńskim i słupeckim. Po zakończeniu trwających konkursów, pacjenci w Wielkopolsce mogą mieć do dyspozycji 50 poradni psychologiczno-terapeutycznych - przekazuje biuro prasowe NFZ. 

Z kolei, 18 grudnia w Krotoszynie uruchomiono Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży z Oddziałem Dziennym. To siódma tego typu placówka w regionie.

Według naszych analiz potrzeb i możliwości w Wielkopolsce, w tej chwili mogłoby działać dziesięć poradni drugiego poziomu z oddziałami dziennymi i do tego będziemy dążyć, organizując postępowania konkursowe - zapewnia Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Liczymy na to, że sprawnie działające poradnie, zarówno na pierwszym, jak i drugim poziomie referencyjnym, to szansa na zmniejszenie liczby małych i młodych pacjentów wymagających leczenia szpitalnego. Szpitalny oddział psychiatryczny w przypadku dzieci i młodzieży powinien stanowić ostateczne rozwiązanie w sytuacji, gdy inne metody leczenia okazały się niewystarczające.

12 grudnia wielkopolski oddział NFZ ogłosił konkurs na dwa kolejne centra zdrowia psychicznego w subregionie kaliskim.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama