Reklama

Policjanci z Konina pomogli odebrać poród na autostradzie A2. Wszystko działo się w nocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Konin

Policjanci z Konina pomogli odebrać poród na autostradzie A2. Wszystko działo się w nocy - Zdjęcie główne

Policjanci z Konina pomogli odebrać poród na autostradzie A2 (na zdjęciu starszy posterunkowy Krystian Byra) | foto KMP Konin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Lili na świat przyszła przy... autostradzie A2. Poród odebrał ojciec, a pomagali mu policjanci z konińskiej drogówki.

Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często. Chyba ani policjanci z konińskiej drogówki, ani małżonkowie nie zdawali sobie sprawy z tego, że tak będzie wyglądała noc z soboty na niedzielę (17 na 18 grudnia). Zupełnie jak w filmie. 

Policjanci z Konina pomogli odebrać poród na autostradzie A2

Do sytuacji doszło 18 grudnia tuż przed godziną 1:00 w nocy na Miejscu Obsługi Podróżnych Łęka przy autostradzie A2, niedaleko Koła. 35-letni mężczyzna podbiegł do patrolu, który pełnił obowiązki na parkingu przy MOP-ie. Przyszły ojciec dziecka roztrzęsionym głosem prosił, by policjanci pomogli mu eskortować do szpitala jego cieżarną, 35-letnią żonę.

Jednak funkcjonariusze zauważyli, że poród właśnie się rozpoczął. Wiedzieli, że nie ma na co czekać. Kobieta potrzebowała natychmiastowej pomocy.

Jak przebiegał poród na autostradzie?

Jeden z policjantów razem z mężem 35-latki przenieśli rodzącą kobietę do budynku Miejsca Obsługi Podróżnych. Poinformował także o całej sytuacji dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Natomiast drugi funkcjonariusz w tym czasie opiekował się 7-letnim synem małżeństwa.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie wysłał na miejsce ratowników medycznych. Jednak jego rola na tym się nie skończyła. Cały czas udzielał instrukcji policjantowi, który kontrolował przebieg porodu.

- Funkcjonariusze, którzy pomagali przy porodzie to starszy posterunkowy Krystian Byra i młodszy aspirant Przemysław Dukarski - informuje asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Dziewczynkę i jej mamę przewieziono do szpitala 

Wszystko przebiegło pomyślnie. Na świat o 1:10 przyszła mała dziewczynka - Lili, która przywitała wszystkich głośnym płaczem. Chwilę po tym na miejscu pojawili się ratownicy medyczni. Lili razem z mamą trafiła do szpitala w Kole.

- Rodzina pochodzi z gminy Łuków (wojewódzwo lubelskie - przyp. red.) - przekazuje asp. Sebastian Wiśniewski.

Jak podkreśla wielkopolska policja, ta sytuacja była wielkim przeżyciem dla samych policjantów. W końcu niecodziennie odbiera się poród w takim miejscu i w takich warunkach.

- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tej wspaniałej rodzinie oraz życzymy Lili i jej rodzicom dużo zdrowia - czytamy na wielkopolska.policja.gov.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy