Reklama

Finał konkursu „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” w Kramsku. Kto zwyciężył? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Blisko 70 Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w konkursie „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” w Kramsku. Przedsięwzięciu towarzyszył jarmark świąteczny.

3 grudnia Kramsk zamienił się w jedną z najbardziej świątecznych miejscowości w regionie. Samorząd Województwa Wielkopolskiego - wspólnie z Gminą Kramsk - zorganizowali świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy oraz finał konkursu „Wielkopolskie Smaki Wigilijne”, w którym udział wzięło blisko 70 Kół Gospodyń Wiejskich.

Co działo się na jarmarku i konkursie "Wielkopolskie Smaki Wigilijne" w Kramsku?

Jarmark obfitował w atrakcje dla dzieci i dorosłych. Nie obyło się bez wizyty św. Mikołaja z orszakiem. Oprócz tego, przygotowano wiele konkursów z nagrodami. Odbywały się również występy miejscowych artystów.

W Kramsku każdy mógł podziwiać pięknie wystrojone, świąteczne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Wielkopolski. Tam koła prezentowały swoje dania i rękodzieło. Dodatkowo Bank Żywności w Koninie  częstował barszczem i prowadził warsztaty edukacyjne o ograniczeniu marnowania żywności.

Jak przebiegał konkurs? 

Konkurs „Wielkopolskie Smaki Wigilijne” zorganizował Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W Kramsku pojawiło się blisko 70 Kół Gospodyń Wiejskich. Prezentowały swoje popisowe smaki wigilijne. 

- Takie konkursy są potrzebne do wspólnej integracji uczestników i lokalnej społeczności oraz popularyzacji naszego dziedzictwa kulinarnego - podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. - Wydarzenie w Kramsku pokazuje, że tego typu inicjatywy z powodzeniem mogą odbywać się nie tylko w dużych miastach. Mieszkańcy mniejszych miejscowości również licznie i aktywnie uczestniczą w takich imprezach. 

Kto zwyciężył "Wielkopolskie Smaki Wigilijne"?

Finał konkursu polegał na wybraniu najlepszej potrawy wigilijnej na słodko oraz na słono.

Laureaci I, II i III miejsc w obu kategoriach potraw otrzymali nagrody finansowe w wysokości:

  • 1.500 zł - I miejsce,
  • 1.300 zł - II miejsce,
  • 1.000 zł - III miejsce.
 

Dodatkowo, przyznano po 15 wyróżnień z nagrodami finansowymi w wysokości 500 zł - w obu kategoriach potraw - dla uczestników konkursu.

Kategoria potrawa na słono: 

  • I miejsce - wigilijny szczupak po tokarsku, przygotowany przez Stowarzyszenie Rozwoju KGW i sołectwa Tokary z gm. Kawęczyn (pow. turecki),
  • II miejsce - karp po polsku Babci Teresy, przygotowany przez KGW w Szczepidle,
  • III miejsce - śledź w śmietanie z ziemniakami w mundurkach, przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Klubu Seniora i Juniora w Kramsku.
 

Kategoria dania na słodko:

  • I miejsce - piernik staropolski - dojrzewający, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Królikowie Czwartym „K4” gm. Grodziec (pow. koniński),
  • II miejsce - makowiec z kremem, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Błażejewo, 
  • III miejsce - makówki dziadka Ludwika kontra makiełki wnuczki Elizy, przygotowane przez  Koło Gospodyń Wiejskich ul. Słoneczna Kraszewice.
 

Nagrody za zwycięskie potrawy wręczali: Krzysztof Grabowski - wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Andrzej Nowak - wójt gminy Kramsk oraz Damiana Nowak - dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy