Reklama

Będzie darmowa komunikacja w Kaliszu, ale zniknie jedna linia autobusowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie darmowa komunikacja w Kaliszu, ale zniknie jedna linia autobusowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z regionu Kalisz zamierza wprowadzić darmową komunikację. Od kiedy i dla kogo?

Od 2023 roku przejazdy Kaliskimi Liniami Autobusowymi mają być darmowe. Natomiast znikną niektóre połączenia. Będzie to linia 19E między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim.

Radny apeluje o utrzymanie połączeń między Kaliszem a Ostrowem 

Kaliski radny Dariusz Grodziński zapytał prezydenta miasta, dlaczego linia 19E ma zostać wycofana. Zaapelował także o utrzymanie połączeń między Kaliszem a Ostrowem. Według niego, nie powinno się tak ograniczać mobilności mieszkańców. Zapytał również Prezydenta Kalisza o wyjaśnienie, 

Jednak Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza twierdzi, że na nowym układzie komunikacyjnym mieszkańcy nie stracą. 

- "Pracujemy nad dostosowaniem istniejących połączeń do tego, jak rozwija się Kalisz. Linie Kaliskich Linii Autobusowych będą dopasowane do oczekiwań i zmieniających się potrzeb mieszkańców. Pojawią się nowe przystanki (...). Włączymy w komunikację miejską kolejne rejony miasta (...) Komunikacja miejska w Kaliszu zostanie zmodyfikowana tak, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców (...) a to wszystko w ramach bezpłatnej dla Kaliszan komunikacji!" - tłumaczy prezydent dla portalsamorzadowy.pl.

Według włodarza miasta, to uwagi i wnioski mieszkańców zdecydowały o tym, jak ostatecznie będą wyglądać połączenia autobusowe.

Możliwe inne połączenia autobusowe między Kaliszem a Ostrowem 

Prezydent Kalisza wyjaśnia jednak, że od 2023 r. będą relizowane połączenia między Kaliszem a Ostrowem Wielkopolskim. Będą one odbywać się linią "M" - przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Dodatkowo ze zwiększoną do 25 liczbą par kursów.

Od Nowych Skalmierzyc do Kalisza pojadą również autobusy wydłużonych 3 linii nowej komunikacji Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

- (..) Finalizujemy porozumienia w sprawie komunikacji z gminami Nowe Skalmierzyce, Godziesze Wielkie, Gołuchów i Opatówek. Połączenia z nimi będą realizowane przez Kaliskie Linie Autobusowe w zakresie, który wynika z oczekiwań i możliwości finansowych tych gmin. Jednocześnie z informacji, jakie pozyskałem, wynika, że gminy te także we własnym zakresie będą także organizować połączenia z Kaliszem - wyjaśnia Krystian Kinatowski.

Dla kogo darmowa komunikacja w Kaliszu?

Darmowa komunikacja w Kaliszu będzie dostępna dla posiadaczy Kaliskiej Karty Mieszkańca. 

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy