Reklama

Żołnierze z wielkopolskiej „Dwunastki” dostarczają maseczki

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku roku w Wielkopolsce wzrosło zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej. W ciągu czterech dni terytorialsi z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli do powiatów blisko 800 tys. maseczek.

Żołnierze z wielkopolskiej brygady angażują się w pomoc w zwalczaniu pandemii COVID- 19 od samego początku. Aktualnie, na prośbę wojewody wielkopolskiego, pobierają maseczki z magazynu i dostarczają do powiatów. Dalej, materiały ochrony indywidualnej mają trafić do gmin i ich mieszkańców. Maseczki są bezpłatne.

Akcja trwa już czwarty dzień. W dystrybucję zaangażowały się wszystkie bataliony z Wielkopolski: 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu oraz 125 blp z Leszna. Żołnierze dostarczali maseczki do podmiotów w swoich stałych rejonach odpowiedzialności.

Staramy się odpowiadać na wszelkie sygnały i prośby o pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie    z wojewodami – wielkopolskim i lubuskim, ponieważ naszym stały rejonem odpowiedzialności są dwa województwa. Służymy naszej lokalnej społeczności i okazujemy wsparcie w tym trudnym czasie -  mówi płk Zbigniew TARGOŃSKI, dowódca 12 WBOT.

Terytorialsi dostarczyli w ciągu 4 dni blisko 800 tys. maseczek, do 30 podmiotów. Żołnierze 122 blp z Dolaszewa przewieźli blisko 250 tys. maseczek do Piły, Złotowa, Wągrowca, Chodzieży i Czarnkowa. 124 blp ze Śremu zajął się dystrybucją środków do Wrześni, Turku, Koła, Śremu, Środy Wlkp., Kalisza i Konina – łącznie, to 165 tys. masek ochronnych. Żołnierze z leszczyńskiego batalionu przewieźli 115 tys. środków ochrony indywidualnej do:  Krotoszyna, Grodziska Wlkp., Wolsztyna i Leszna. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy