Reklama

Zmiany dla młodych kierowców. Szykuje się rewolucja w przepisach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zmiany dla młodych kierowców. Szykuje się rewolucja w przepisach - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od przyszłego roku spore zmiany dla młodych kierowców, m.in. zakaz jazdy po zmroku.

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) chce zaostrzyć przepisy wobec młodych kierowców. Jak podkreśla, osoby w wieku 15-30 lat odpowiadają aż za 1/4 wypadków śmiertelnych na drogach. ETSC zwraca uwagę, że powodem jest m.in. małe doświadczenie w prowadzeniu samochodów, kierowanie pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Jakie zmiany dla młodych kierowców?

ETSC proponuje, by młodzi kierowcy po uzyskaniu prawa jazdy byli poddawani okresowi próbnemu, w trakcie którego obowiązywałby bezwzględny zakaz jazdy nocą. Oprócz tego, nie mogliby przewozić pasażerów i prowadzić mogliby tylko wtedy, gdy jedzie z nimi osoba z większym doświadczeniem.

Zmiany dla młodych kierowców też w Polsce?

Te zmiany mogą zostać wprowadzone również w naszym kraju. Ministerstwo Infrastruktury ma pracować nad projektem zobowiązującym do dodatkowych jazd doszkalających. Można by je odbyć nie tylko z instruktorem, ale również z najbliższym członkiem rodziny, który ma długi staż za kierownicą. Ten pomysł pierwszy raz w naszym kraju pojawił się w 2018 roku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy