Reklama

Zbudują profesjonalny basen sportowy. Będzie tu można urządzać zawody o zasięgu ogólnopolskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. urzędu w Kaliszu

Zbudują profesjonalny basen sportowy. Będzie tu można urządzać zawody o zasięgu ogólnopolskim - Zdjęcie główne

W Kaliszu powstanie profesjonalna, nowoczesna, pływalnia sportowa, na której będzie można urządzać zawody o zasięgu ogólnopolskim. | foto arch. urzędu w Kaliszu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kaliszu powstanie profesjonalna, nowoczesna, pływalnia sportowa, na której będzie można urządzać zawody o zasięgu ogólnopolskim.

To dobra informacja dla wszystkich osób, które uprawiają sport. W Kaliszu - w miejscu dawnego basenu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na osiedlu Dobrzec - powstanie funkcjonalna, nowoczesna pływalnia.

Nowoczesna pływalnia w Kaliszu

Jak zapowiadają władze Kalisza, istniejący obiekt na osiedlu Dobrzec zostanie rozebrany. 

- Zadaniem zajmie się spółka Aquapark Kalisz. Finalizowane są prace przygotowawcze, niebawem ogłoszony zostanie przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj" - zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

- Funkcje rekreacyjne spełnia doskonale Kaliski Park Wodny, natomiast na osiedlu Dobrzec powstanie profesjonalna, nowoczesna, pływalnia sportowa. W Kaliszu działa dużo klubów pływackich, mamy osiągnięcia w tej dziedzinie. W nowym obiekcie, zgodnym ze standardami federacji pływackiej, będzie można organizować zawody o zasięgu ogólnopolskim - dodaje prezydent.

Nowa pływalnia w Kaliszu pomieści 8 torów

Nowa pływalnia ma posiadać dwie niecki. Główna pomieści 8 torów o długości 25 m.

- Będzie to pływalnia zgodna ze standardami FIN-a. Oprócz tego powstanie niecka, w której będą prowadzone zajęcia z nauki pływania, rekreacyjne, aqua aerobik. Chcemy, aby pływalnia była nowoczesna, spełniała obowiązujące wymagania, ale też była tania w użytkowaniu - podkreśla Michał Jackowski, prezes zarządu spółki Aquapark Kalisz Sp. z o.o., która będzie zarządzała obiektem.

Zgodnie z zapowiedziami, pływalnia ma powstać w ciągu 1,5 roku. Działkę, na której znajduje się istniejący budynek dawnego basenu, przejmie miejska spółka. Na ukończeniu jest program funkcjonalno-użytkowy.

Ile będzie kosztować nowa pływalnia w Kaliszu?

Wykonawcę inwestycji wyłoni przetarg. Koszt szacowany jest na ok. 16 milionów złotych i będzie finansowany z kredytu komercyjnego, pozyskanego przez spółkę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy