Reklama

Policja zatrzymała lekarza i współwłaścicieli kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Poznań

Policja zatrzymała lekarza i współwłaścicieli kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu - Zdjęcie główne

Zatrzymano 3 osoby w klinice medycyny estetycznej. Lekarz, który wykonywał zabiegi miał nie posiadać uprawnień | foto KWP Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W jednej z poznańskich klinik medycyny estetycznej policja zatrzymała lekarza, który miał wykonywać zabiegi bez wymaganych uprawnień, oraz współwłaścicieli placówki.

Jak ustalili śledczy, przynajmniej dwie pacjentki - po zabiegach wykonanych w tej poznańskiej klinice - trafiły do szpitala. Policja zatrzymała lekarza oraz współwłaścicieli placówki. Organy ścigania sprawdzają także, czy nie ma innych pokrzywdzonych.

Policjanci zatrzymali lekarza i współwłaścicieli kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu 

Pod koniec grudnia 2022 roku śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji, przy współpracy z Prokuraturą Regionalną, zatrzymali 3 osoby, które pracowały w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu. To współwłaściciele kliniki: 35-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna oraz 43-letni lekarz, który wykonywał zabiegi.

Jednak sprawa ma swój początek dużo wcześniej - w czerwcu 2022 roku. Policja otrzymała wtedy informacje o miejscu, w którym miały być wykonywane zabiegi chirurgiczne przez lekarza nieposiadającego uprawnień. Jak ustalili śledczy, po zabiegach dwie pacjentki trafiły w ciężkim stanie do szpitala.

- W ramach czynności procesowych zabezpieczono dokumentację medyczną, a także powołano  biegłych sądowych. Wyjaśniając sprawę policjanci ustalili, że klinika reklamowała się w Internecie, oferując przeprowadzanie zabiegów o charakterze kosmetycznym i chirurgicznym po bardzo korzystnych cenach. Jak ustalono, zabiegi o charakterze chirurgicznym były wykonywane w pomieszczeniach, które nie spełniały żadnych wymogów sanitarnych do przeprowadzania zabiegów medycznych - podaje kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego KWP w Poznaniu.

Funkcjonariusze sprawdzają czy nie ma innych pokrzywdzonych w tej sprawie.

Co grozi lekarzowi i współwłaścicielom kliniki?

Lekarzowi przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 160 par. 2 kk, art. 156 par. 1 pkt. 2 kk i art. 157 par.1 kk. Ma odpowiadać za narażenie pacjentek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźnie grozi kara więzienia - nie mniej niż 3 lata. 

- Współwłaściciele kliniki usłyszeli zarzut pomocnictwa dotyczący przestępstwa z art. 160 kk - wyjaśnia kom. Maciej Święcichowski.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Wobec zatrzymanych zastosowano policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Sąd zastosował również zakaz wykonywania zawodu dla 43-letniego lekarza. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 80 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy