Reklama

Zatańczyli poloneza dla Niepodległej (FOTO)

Opublikowano:
Autor:

Zatańczyli poloneza dla Niepodległej (FOTO) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa - podkreślił Kazimierz Wojciechowski, prowadzący dzisiejszą uroczystość na jutrosińskim rynku.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w miejscowym kościele, po której poczty sztandarowe, klasa mundurowa, grupa rekonstrukcyjna dzieci z OSP Jutrosin, kombatanci, władze samorządowe, delegacje szkół, przedszkoli, organizacji i zakładów pracy udały się na plac przy Pomniku Wdzięczności Powstańcom Wielkopolskim. - Dziś, my - spadkobiercy idei i marzeń kilku pokoleń Polaków o niepodległej ojczyźnie, wdzięczni naszym praojcom za zwycięstwo w walce z zaborcą, zapewniamy, iż ofiara z blizn i krwi, przelana na drodze do niepodległości, nigdy nie zostanie zapomniana. Uczyńmy więc dzisiejszy dzień prawdziwą i głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Nasza obecność tu przed pomnikiem to nasz szacunek dla tych wszystkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodu - podkreślił Kazimierz Wojciechowski.

Centralnym punktem obchodów Święta Niepodległości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz zatańczenie poloneza wokół Rynku.

Były również strzały z armaty Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jutrosinie, odczytanie Niepodległościowego Apelu Pamięci oraz wypuszczenie biało-czerwonych balonów.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem sprzętu jutrosińskim jednostkom OSP oraz biesiadą przy gorącej grochówce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE