Reklama

Reklama

Zapomniał, że w mieszkaniu jest policjant. Wziął nóż i groził żonie

Opublikowano: śr, 17 paź 2018 18:23
Autor:

Zapomniał, że w mieszkaniu jest policjant. Wziął nóż i groził żonie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wielkopolska. Mieszkający w Krobi (powiat gostyński) mężczyzna chwycił za nóż kuchenny i zaczął grozić żonie, że ją zabije. Wszystko widział policjant, który był w tym domu na przesłuchaniu. Obezwładnił sprawcę i zakuł w kajdanki.
 

 

 

Funkcjonariusze z krobskiego posterunku policji, 12 października, około godz. 16.15 zostali wezwani na interwencję domową. Chodziło o rodzinną awanturę. Pod wskazanym adresem mieszkało małżeństwo z długoletnim stażem. Sporadycznie pomieszkiwał z nimi dorosły, 35-letni syn, zawodowo pracujący jako kierowca, na trasach zagranicznych. Ustalono, że w rodzinie, od dłuższego już czasu, ojciec (62 l.) nadużywa alkoholu. - informuje portal gostynska.pl 

Ten nałóg nie rodził dotychczas poważniejszych następstw. Kobieta (59 l.) nie wzywała interwencji oraz nie zawiadamiała organów ścigania. - Od około dwóch tygodni to się nasiliło, a 12 października było na tyle dolegliwe, że kobieta zdecydowała się powiadomić o zdarzeniu policjantów - informuje prokurator Masztalerz.

Funkcjonariusz, który przybył na interwencję, zaczął wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Rozmawiał z pokrzywdzoną, z synem, który akurat był w domu. W tym czasie pijany mężczyzna oddalił się. Gdy wrócił, zaczął zachowywać się groźnie. Zabrał z kuchni nóż o długości około 30 cm, zaczął grozić swojej żonie. Jednocześnie werbalnie formułował wobec niej groźby pozbawienia życia.

 

- Nie wiadomo czy z uwagi na spożyty alkohol zapomniał, że w mieszkaniu jest policjant. Czy może po prostu myślał, że funkcjonariusz już opuścił ich mieszkanie? Gdy policjant to zauważył, wytrącił mężczyźnie nóż z rąk, obezwładnił go, zastosował chwyty i kajdanki - opowiada szef gostyńskiej prokuratury.
 

Początkowo sprawca twierdził, że jest trzeźwy, odmawiał poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci mogli to zrobić dopiero po przewiezieniu pijanego do jednostki. Badanie wykazało blisko 2,5 prom. alkoholu w krwi mężczyzny.

Jeszcze 12 października złożono zawiadomienie o przestępstwie. W trakcie prowadzonych czynności przesłuchano syna. Zabezpieczono nóż, którym zaatakował mężczyzna. W gostyńskiej komendzie powiatowej, 13 października, sprawcy przedstawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych pod względem żony - co jest występkiem, zagrożonym kara pozbawienia wolności do lat 2.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, zarówno w trakcie przesłuchania przed funkcjonariuszami, jak i później przed prokuratorem.

Jako przyczynę swoich zachowań wskazywał nadmierne spożycie alkoholu. Aby zabezpieczyć prawidłowy bieg postępowania, prokurator zastosował wówczas dozór policji wobec sprawcy i nakaz opuszczenia lokalu, zajmowanego wspólnie z żoną. Na tym wstępne czynności realizowane przez organy w niniejszej sprawie, się zakończyły. Mężczyzna zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.