Reklama

Zaoferowała pomoc, a następnie ukradła złote pierścionki

Opublikowano:
Autor:

Zaoferowała pomoc, a następnie ukradła złote pierścionki  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Miejska Policji w Lesznie. Kobieta okradała kilkakrotnie swoją sąsiadkę.

 

 

 

22 lipca na komendę policji w Lesznie zgłosiła się mieszkanka Leszna informując, że ktoś włamał się do jej mieszkania w bloku i dokonał kradzieży.

Kobieta przyznała, że co prawda zamki w drzwiach nie uległy uszkodzeniu, ale z mieszkania skradziono dwa złote pierścionki oraz kilka butelek markowego alkoholu.

 

 

- Policjanci ustalili, że pokrzywdzona w ostatnim czasie za pośrednictwem swojej sąsiadki, z którą utrzymywała kontakty towarzyskie, przekazała klucz od mieszkania dla swojej małoletniej córki. Znajoma wyraziła wolę pomocy. Jednak kiedy właścicielka mieszkania opuściła dom, „uczynna” sąsiadka przy pomocy klucza otworzyła drzwi, a następnie z jego wnętrza skradła zapasowy klucz od drzwi wejściowych do domu. W następnych dniach pod nieobecność koleżanki, kilkakrotnie wchodziła do jej mieszkania i dokonywała kradzieży. Łącznie skradła dwa pierścionki wykonane ze złota oraz kilka butelek markowych alkoholi wartych blisko tysiąc złotych - relacjonuje Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 

Udało się zatrzymać nieuczciwą sąsiadkę. 43-letnia mieszkanka Leszna skradzioną biżuterię zastawiła w lombardzie. Funkcjonariusze odzyskali pierścionki i zwrócili właścicielce.

Zatrzymanej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE