Reklama

Zamontowali w szpitalu kabinę dezynfekcyjną. Czy chroni przed COVID-19? Jak z niej korzystać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest w stu procentach bezpieczna dla ludzi, a jej skuteczność oszacowano na 95%. Nie powoduje alergii i mogą z niej korzystać dzieci i młodzież. O co chodzi? O nową kabinę dezynfekcyjną, którą zamontowano w pleszewskim szpitalu. Ma chronić przed wirusami i bakteriami

W Pleszewskiem Centrum Medycznym zamontowano nowe urządzenie - kabinę dezynfekcyjną. Wystarczy do niej wejść, a fotokomórka po identyfikacji sama uruchamia odpowiednie dysze wraz z lampą - i odkaża. Cały proces trwa zaledwie 12 sekund. Wszystko ma jeden cel - zniszczyć bakterie i wirusy.

Kabina dezynfekcyjna w szpitalu w Pleszewie

Jak informują władze pleszewskiego szpitala, nowa kabina to sprzęt polskiego producenta, który placówce sprezentowała fundacja Pomaganie jest trendy wraz ze spółką Orlen.

Kabina dezynfekcyjna w szpitalu w Pleszewie. Czy jest bezpieczna?

Urządzenie stanęło w głównym wejściu szpitala i teraz każda osoba wchodząca lub wychodząca z lecznicy może się w niej odkazić. Urządzenie trafiło do szpitala głównie z powodu pandemii koronawirusa.

Jak zapewnia producent - kabina jest w stu procentach bezpieczna dla ludzi, a jej skuteczność oszacowano na 95%. Nie powoduje alergii i mogą z niej korzystać dzieci i młodzież. 

Kabina dezynfekcyjna w szpitalu w Pleszewie. Jak działa?

Jak to wszystko działa? Całość urządzenia opiera się na technologii przepływowych lamp UV-C, które w szpitalach najczęściej wykorzystywane są na salach operacyjnych. Ich promieniowanie nie tylko dezynfekuje powietrze, ale i wszelkie powierzchnie w pomieszczeniu pomagając niszczyć wirusy i bakterie.  Procedura dezynfekcji w kabinie jest prosta. Wystarczy do niej wejść, a fotokomórka po identyfikacji sama uruchamia odpowiednie dysze wraz z lampą i odkaża. Cały proces trwa zaledwie 12 sekund.

- Nie zaleca się do odkażania dużych powierzchni ciała środkami dezynfekującymi, bowiem mogą okazać się szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Często mogą też powodować zniszczenia przedmiotów osobistych, takich jak okulary czy zegarki. Dlatego kabina jest na pewno znacznie bardziej komfortowa w użytkowaniu i bardzo cieszymy się z tego prezentu. Myślę, że będzie ona wykorzystywana nawet wtedy, kiedy pandemia już się skończy i wszyscy, którzy będą wchodzili lub wychodzili z naszego szpitala poddadzą się dezynfekcji - uważa Błażej Górczyński, prezes szpitala.

Kabina jest dodatkowo wyposażona w bezdotykowy pomiar temperatury, pomiar ruchu i cyfrowy nośnik komunikatów.

A Wy? Co o tym sądzicie? Czy uważacie, że w Waszym szpitalu także powinna stanąć taka kabina? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy