Reklama

Zamieszkaliście ze sobą przed ślubem? To grzech. A co, jeżeli nie uprawiacie seksu? I tu się zdziwisz! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pexels

Zamieszkaliście ze sobą przed ślubem? To grzech. A co, jeżeli nie uprawiacie seksu? I tu się zdziwisz! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Na wspólne zamieszkanie przed ślubem decyduje się obecnie wiele par. Kościół przekonuje, że to grzech. | foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeżeli zamieszkaliście ze sobą przed ślubem, ale uważacie, że nie grzeszycie, bo nie uprawiacie seksu, to jesteście w błędzie. Jak to możliwe?

Niektóre pary, które zdecydowały się na wspólne zamieszkanie przed ślubem uważają, że nie popełnią grzechu, ponieważ nie uprawiają seksu. Ks. Teodor Sawielewicz wyprowadza ich z błędu.  - Tak naprawdę to jest grzech pychy - mówi. 

Seks przedmałżeński jest grzechem. A co, jeśli... tylko ze sobą mieszkacie? 

Ksiądz Teodor Sawielewicz prowadzi na You Tubie kanał  "Teobańkologia", który subskrybuje przeszło 400 tysięcy internautów. Duchowny, oprócz codziennych modlitw i różańca, porusza w sieci wiele tematów, m.in. w cyklu "Komentarze biblijne dla pogubionych". Mówił m.in. o tym, czy po rozwodzie trzeba do końca życia być samotnym, czy warto brać ślub, a nawet jak rozpoznać, że potrzebny jest egzorcysta.

W jednym z filmików ksiądz poruszył również temat mieszkania ze sobą przed ślubem. Wiele osób uważa, że samo mieszkanie nie jest grzechem. Staje się nim, dopiero kiedy zdecydujemy się na przedmałżeński seks. Okazuje się, że... jesteśmy w błędzie. Ksiądz Teodor stawia sprawę jasno: Grzechem jest więc nie tylko współżycie przedmałżeńskie, ale także "wystawianie siebie na okazję".

Tak naprawdę to jest grzech pychy. Człowiek mówi sobie: dam radę, jestem na tyle silny, na tyle pobożny, na tyle ogarnięty, wstrzemięźliwy, mężny, że dzięki temu wytrzymam. A ilu pękło, nawet nie mieszkając wspólnie? Bardzo wielu. Jezus poucza: Nie rób tak.

Dlatego, jak zaznacza ksiądz Teodor, nie tylko sypianie ze sobą bez ślubu (kościelnego oczywiście) jest grzechem.

Grzechem jest także, gdy para stwarza sobie specjalne warunki do tego, żeby ta nieczystość mogła między nimi być i wystawia się na okazję poprzez mieszkanie ze sobą przed ślubem. Jasne, można powiedzieć, że jest masa argumentów za tym, żeby mieszkać ze sobą przed ślubem: bo się można sprawdzić, bo to tańsze, bardziej ekonomiczne, bo trudno o mieszkanie, bo ktoś chce się usamodzielnić, bo "muszę sprawdzić, czy on się nadaje, czy nie"

 - wylicza i przekonuje, że straty z mieszkania razem przed ślubem są o wiele większe niż zyski.

- To tak, jakby ktoś powiedział, że rezygnuje z diamentu, ponieważ potrzebuje dwuzłotówki, żeby ją włożyć do wózka w supermarkecie. Twoja seksualność jest tak cenna, tak święta, że nie ma co narażać się na to, żeby zacząć za szybko, przed decyzją, że będziecie razem na dobre i złe. 

 - przekonuje ksiądz na filmie. 

Z bieżni do kościoła. Kim jest ksiądz Teodor Sawielewicz? 

Ks. Teodor Sawielewicz to kapłan i youtuber, pomysłodawca kanału „Teobańkologia”. Nadawać zaczął w 2017 roku po święceniach kapłańskich. Po liceum poszedł na studia teologiczne, był również przez rok w zakonie Karmelitów Bosych, po czym wstąpił do seminarium wrocławskiego. Poza tym, jak sam przyznaje, jest też pasjonatem głoszenia Ewangelii oraz... baniek mydlanych. Jako nastolatek uprawiał z sukcesami lekkoatletykę, musiał jednak zrezygnować po kontuzji kolana.

Jak przyznał w jednym z wywiadów, to go załamało, ponieważ kochał biegać. Na jakiś czas zamknął się na Boga. Po kilkunastu miesiącach stwierdził jednak, że Bój jest całym jego życiem, a on sam chce być kapłanem. - Pozwoliło mi to zyskać o wiele, wiele więcej, niż straciłem. Sens odnalazł mnie, gdy ja go straciłem - przyznaje w jednej rozmów.  

Zobacz cały film, w którym duchowny tłumaczy, dlaczego wspólne mieszkanie przed ślubem jest złe i nie powinno mieć miejsca. 

 

Artykuł pochodzi z portalu jarocinska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy