Reklama

Zamiast mrożonek przewozili busem 1500 kg tytoniu

Opublikowano:
Autor:

Zamiast mrożonek przewozili busem 1500 kg tytoniu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Pile. Zamiast mrożonych produktów przewozili tytoń o wartości ponad miliona złotych.

 

 

 

Do zdarzenia doszło 24 listopada na terenie miejscowości Stara Łubianka (powiat pilski). Funkcjonariusze policji podczas patrolu zatrzymali do kontroli busa typu chłodnia. Jak się okazało, kierowca nie posiadał odpowiednich uprawnień do poruszania się pojazdami. To jednak nie był koniec niespodzianek. 

 

Nerwowe zachowanie 33-letniego kierowcy i jego 47-letniego pasażera wzbudziły podejrzenia u mundurowych. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić co mieszkańcy Warszawy przewożą tego typu busem.

 

 

Okazało się, że wewnątrz pojazdu zamiast mrożonych produktów znajdują się 54 worki z tytoniem - łącznie ponad 1500 kg nielegalnego towaru. Z relacji policji wynika, że Skarb Państwa narażony był na straty w wysokości ponad 1,3 miliona złotych.

 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem opuszczania kraju. Grozi im do 3 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE