Reklama

Zagrożenie podtopieniami na południu Wielkopolski. Przekroczony stan alarmowy 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu

Zagrożenie podtopieniami na południu Wielkopolski. Przekroczony stan alarmowy  - Zdjęcie główne

Zagrożenie podtopieniami na południu Wielkopolski | foto Archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na rzece Baryczy, w południowej części Wielkopolski, w niektórych miejscach został przekroczony stan alarmowy, a na Orli - ostrzegawczy.

Zagrożenie podtopieniami to efekt spływających do rzek wód opadowo-roztopowych. 

Zagrożenie podtopieniami na południu Wielkopolski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, że lokalnie stan alarmowy został przekroczony w zlewni Baryczy na terenie części powiatów: krotoszyńskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego.  

Spływ wód opadowo-roztopowych w zlewni górnej Baryczy doprowadził do przekroczenia stanów ostrzegawczych, a lokalnie stanu alarmowego. W okresie obowiązywania ostrzeżenia hydrologicznego w zlewniach prawostronnych dopływów górnej Baryczy (szczególnie na Kurochu w Odolanowie) przewiduje się dalszy wzrost stanów wody w strefie powyżej stanu alarmowego, a w zlewniach dopływów lewostronnych (m.in. na Polskiej Wodzie w Bogdaju) wzrosty lub wahania w strefie powyżej stanu ostrzegawczego - informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych. 

Źródło: IMGW

W zlewni rzeki Orli, która jest dopływem Baryczy także prognozowany jest dalszy wzrost stanu wody. Jak przewiduje IMGW, nie wykluczone, że już nad ranem 6 lutego stan alarmowy zostanie przekroczony. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: rawickiego i części krotoszyńskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy