Reklama

Zabezpieczono ponad 7 kg narkotyków za ćwierć miliona złotych

Opublikowano: czw, 2 sie 2018 16:07
Autor:

Zabezpieczono ponad 7 kg narkotyków za ćwierć miliona złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu. Nocna akcja funkcjonariuszy przyniosła efekty.

 

 

 

W nocy z 27 na 28 lipca, policjanci Wydziału Kryminalnego nowotomyskiej komendy wraz z funkcjonariuszami do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu, zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej na pobliskich ogródkach działkowych.

Zatrzymani to 39-letni mieszkaniec województwa opolskiego oraz 36-latek z Nowego Tomyśla. Na ogródkach działkowych przekazywali sobie sporą ilość narkotyków.

Po tej akcji doszło do fali zatrzymań osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani brali udział głównie w zwiększaniu ilości amfetaminy poprzez dodawanie kofeiny oraz w porcjowaniu narkotyków czy też rozkładania substancji w ustalone miejsca dla odbiorców i zbierania pieniędzy od klientów.

 

 

Podczas akcji zabezpieczono łącznie 7 kilogramów narkotyków. Była to marihuana, kokaina, haszysz, kryształki MDMA oraz tabletki ekstazy - jednak głównie przeważała duża ilość amfetaminy. Wartość nielegalnego towaru wynosiła ćwierć miliona złotych.

Ponadto policjanci zabezpieczyli cztery pojazdy oraz gotówkę na łączną kwotę pond 100 tysięcy złotych, na poczet przyszłych kar.

Zarzuty usłyszało już czworo mężczyzn. Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu zdecydował o nałożenie na mężczyzn tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Policja nie wyklucza, ze w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań osób, które nabywały i rozprowadzały nielegalne substancje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE