Reklama

Za ciężki zespół pojazdów na S5

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WITD w Poznaniu

Za ciężki zespół pojazdów na S5 - Zdjęcie główne

foto WITD w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowca przekroczył dopuszczalne parametry przewożonych ładunków. Zbyt ciężki pojazd został zatrzymany na drodze S5.

W czwartek (21 stycznia) w Poznaniu wielkopolscy inspektorzy zatrzymali na drodze ekspresowej S5 za ciężki zespół pojazdów. Okazało się, że kierowca poruszał się na trasie Mogilno - Cigacice (powiat zielonogórski). Na naczepie znajdowały się dwa zbiorniki DPPL, zamiatarka drogowa oraz koparka gąsienicowa. 

 

Cały zespół powinien maksymalnie ważyć 40 ton. Inspektorzy ujawnili, że waga całego zespołu pojazdu wynosiła o 5 ton za dużo. Przekroczenie wyniosło 12,5%. 

 

Dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej w ciągniku siodłowym też został przekroczony aż o 33,04 proc. Waga wykazała 15,3 t, czyli o 3,8 t za dużo. Szerokość zespołu pojazdów nie powinna być większa od 2,55 m, a po zmierzeniu wyniosła 3,00 m. Brak był też dodatkowego oznakowania przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku - poinformował Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu. - Kierowca okazał zezwolenie kategorii piątej, które nie uprawniało go do poruszania się po drodze publicznej zespołem pojazdów o wskazanych parametrach, ponieważ było za niskiej kategorii - dodaje. 

 

Kierowca otrzymał mandaty karne o łącznej wartości 300 zł. przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15000 zł.

Samochodu nie dało się doprowadzić do normatywności. Inspektorzy byli zmuszeni usunąć pojazd na parking strzeżony. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy