Reklama

XXV Spotkanie Młodych Lednica 2000

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lednica 2000

XXV Spotkanie Młodych Lednica 2000  - Zdjęcie główne

XXV Spotkanie Lednica 2000 | foto Lednica 2000

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj kolejne - już XXV - spotkanie Lednica 2000.

Już dzisiaj - 5 czerwca -  jubileusze XXV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Wyjątkowe, bo znowu w warunkach pandemii, stąd udział w nim dla większości będzie się wiązał z uczestnictwem za pośrednictwem mediów.

Pola Lednickie tego dnia pozostaną puste. Żyjemy nadzieją, że nareszcie za rok zobaczymy się tu wszyscy - podkreślają o. Wojciech Prus OP i o. Wojciech Surówka OP, Duszpasterze Wspólnoty LEDNICA 2000

Hasło tegorocznego spotkania brzmi: „Usłysz”. 

Lednica 2000. Symbole spotkania

Lednicka Linijka – nawiązuje do prostego odcinka, który linijka wyznacza. Jan Chrzciciel jako przewodnik tegorocznej Lednicy nawołuje do prostowania ścieżek dla Pana. My sami często poszukujemy elementu, do którego można nawiązać, o który da się oprzeć na ścieżkach życia. Te drogi są czasem kręte, a linijka to przyrząd umożliwiający ich naprostowanie. Co ważne, na linijce znajduje się „manifest prostoty”. Chcemy w nim wyrazić wezwanie do tego aby żyć prosto i realizować to w 3 krokach życia chrześcijańskiego: szukać Boga, być z drugim człowiekiem i czynić dobrze

Lednickie Skrzydła – są symbolem wzbijania się górę. Na Polach Lednickich co roku brzmią słowa piosenki „Tylko orły szybują nad granią…”, niejednokrotnie wzywaliśmy patrzeć wyżej, iść w głąb. Te skrzydła to wyraz naszych możliwości do wznoszenia się ponad różnorodne ograniczenia, aby iść dalej – w miłości, wierze, w rozwoju, w dojrzałości, odpowiedzialności. Dlatego znalazły nie na plakacie tegorocznego Spotkania Lednickiego. Skrzydła to też jeden z symboli, który w ikonografii wiąże się z prezentowaniem postaci Jana Chrzciciela, przewodnika uczestników tegorocznego spotkania. W Biblii Bóg często przemawia do człowieka poprzez anioła. Skrzydła mają nas skłaniać do poszukiwania głodu Boga w ludziach, których Bóg posyłam do nas jako aniołów.

XXV SPOTKANIE LEDNICA 2000

„USŁYSZ”

PROGRAM GODZINOWY SPOTKANIA ONLINE

 

5 CZERWCA 2021

12.00 - Anioł Pański z Pól Lednickich

12.10 - Studio LIVE

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia z Pól Lednickich

15.45 - Konferencja „USŁYSZ” - o. Jacek Szymczak OP

16.15 - Studio LIVE

18.00 - Oficjalne rozpoczęcie jubileuszowego, XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

18.30 - CZĘŚĆ I - PUSTYNIA

19.30 - CZĘŚĆ II - SUMIENIE

20.00 - Msza Święta

21.00 - CZĘŚĆ III - CHRYSTUS

21.30 - Adoracja

21.45 - Akt Wyboru Chrystusa

22.00 - Przejście przez Bramę-Rybę, Zakończenie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy