Reklama

Wysadzając bankomaty, zrabowali 1.5 miliona. Wrócą do więzienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Poznań

Wysadzając bankomaty, zrabowali 1.5 miliona. Wrócą do więzienia  - Zdjęcie główne

Na trop zorganizowanej grupy przestępczej wpadli policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Poznaniu | foto KWP Poznań

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 lat więzienia grozi recydywistom, wysadzającym bankomaty. Przy odpowiednim wsparciu jednostek kontrterrorystycznych zatrzymali ich policjanci z Poznania. Recydywiści mają na koncie co najmniej sześć włamań i kradzież 1,5 mln zł w gotówce.

Akcja rozegrała się na terenie województwa lubuskiego. To tam znajdowały się wytypowane mieszkania oraz domy, do których w czwartek wkroczyli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przy wsparciu jednostek kontrterrorystycznych z Poznania, Gorzowa, Wrocławia i Szczecina. W trakcie podjętych czynności zostało zatrzymanych czterech mężczyzn podejrzanych o włamania do bankomatów na terenie województwa wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

 

Na trop zorganizowanej grupy przestępczej wpadli policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Poznaniu. Zdobyli informacje o osobach, jakie należą do tej grupy, o metodach działania oraz o sposobach ukrywania się lub zacierana tropów. Policjanci zebrali także materiał dowodowy, który przedłożono prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Na podstawie przeprowadzonych analiz oraz konsultacji z prokuratorami zaplanowana została akcja zatrzymania podejrzanych.

 

Okazało się, że Mariusz G, Marek S, Sławomir B. oraz Krzysztof R. są recydywistami. Poznali się w różnych zakładach karnych w Polsce, gdzie odsiadywali wyroki za przestępstwa kryminalne. Po wyjściu z więzienia nawiązali kontakt i zaczęli okradać bankomaty. Włamywali się do nich używając mieszanin gazowych. Łącznie zrabowali 1.5 mln zł w gotówce.

Podczas akcji policjanci przeszukali wiele pomieszczeń i obiektów. Między innymi znaleźli 100 tys. euro w gotówce. Zabezpieczyli także samochód i narzędzia służące do włamań.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili zatrzymanym zarzuty włamań przy wykorzystaniu metody wybuchowej. Sprawcy działali przy tym w warunkach recydywy.
Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Poznaniu aresztował wszystkich zatrzymanych.

Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy