Reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o Polskim Bonie Turystycznym!

Opublikowano:
Autor:

Wszystko co musisz wiedzieć o Polskim Bonie Turystycznym! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Bon turystyczny. Jak otrzymać bon turystyczny? Jak złożyć wniosek? Najczęściej zadawane pytania. Bon turystyczny 2020.

 

 

 

 

Bon turystyczny to rządowy program socjalny oferujący wsparcie dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarski spowodowanej pandemią koronawirusa. Dofinansowanie będzie przyznawane jednorazowo w wysokości 500 zł na każde dziecko. Bon będzie można wykorzystać na usługi turystyczne w całym kraju. Co ważne, z bonu muszą skorzystać najmłodsi.

 

Dla kogo bon turystyczny?

Z bonu będą mogły skorzystać rodziny z co najmniej jednym dzieckiem oraz rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony przysługują w zależności od poziomu dochodów, tak jak w przypadku 500+. Szacuje się, że ze wsparcia skorzysta prawie 2,4 mln rodzin.

Jak złożyć wniosek?

Wniosek złożymy na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, gdzie założymy swój profil PUE. Następnie w prosty sposób złożymy wniosek o bon turystyczny. Cała procedura wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku wnioskowania o 500 +. Po weryfikacji otrzymamy kod elektroniczny do wykorzystania podczas naszego urlopu.

Gdzie wykorzystam bon i jak on działa?

Bon turystyczny będziemy mogli wykorzystać na usługi turystyczne na terenie całego kraju. Na oficjalnej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej trwają prace nad katalogiem bazy, gdzie uwzględnione zostaną miejsca, w których będziemy mogli wydać dofinansowanie - https://www.pot.gov.pl/pl. Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, który ważny jest do końca marca 2022 roku. Zapłacimy nim m.in. za pobyt w hotelu, pensjonacie czy różnego rodzaju koloniach, a także w parkach rozrywki, takich jak aquapark czy Energylandia. Uwaga - bon działa tylko wtedy, gdy skorzystają z niego dzieci.

 

 

Czy bon będziemy mogli wydać na paliwo?

Nie. Bonem od państwa będziemy mogli zapłacić jedynie za konkretne usługi turystyczne. Wyklucza to więc wydanie bonu np. na paliwo do samochodu.

 

Czy bonem można zapłacić kilka razy w różnych miejscach?

Tak. Z bonu turystycznego można płacić wielokrotnie aż do wyczerpania przyznanych nam funduszy.

 

Czy bon turystyczny można wymienić na gotówkę?

Nie. Bonu nie można wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze ani też inne środki wymiany.

 

 

 

Jak sprawdzić stan „konta” swojego bonu?

Stan środków można sprawdzić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W górnym menu wybierz zakładkę „Ogólny”, następnie „Polski Bon Turystyczny” i kliknij w „Mój bon”.

Gdzie otrzymasz pomoc w sprawie bonu?

Informacje na temat bonu uzyskasz pod numerem telefonu 22 11 22 111 lub adresem e-mailowym [email protected]

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE