Reklama

Wpadł do głębokiego rowu. Na pomoc czekał całą noc. Pomogli policjanci

Opublikowano: pon, 18 cze 2018 15:59
Autor:

Wpadł do głębokiego rowu. Na pomoc czekał całą noc. Pomogli policjanci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Ogromne brawa należą się konińskim policjantom. Dzięki determinacji funkcjonariuszy udało się odnaleźć i uratować życie 77-mieszkancowi. Chory mężczyzna wpadł do głębokiego rowu. - Nie trudno wyobrazić sobie co czekało 77-latka, gdyby policjanci w porę go nie odnaleźli - podkreśla Marcin Jankowski z KMP w Koninie.

 

 

Z relacji rodziny wynika, że odnaleziony wyszedł z domu w starej części Konina w sobotę 16 czerwca około 17:00. Późnym wieczorem tego samego dnia oficer dyżurny konińskiej komendy został powiadomiony o zaginięciu mieszkańca. Z informacji wynikało, że 77-latek cierpi na zespół otępienia oraz chorobę Alzheimera. Sytuacja, jak podkreślają mundurowi, wyglądała więc bardzo poważnie. Natychmiast zarządzono poszukiwania w pobliżu jego miejsca zamieszkania, które jednak nie przyniosły efektów.

 

- W niedzielę rano w trybie alarmowym do służby wezwanych zostało kilkudziesięciu policjantów. O pomoc poproszono też strażaków. Policyjny pies złapał trop i doprowadził do przystanku MZK. Policjanci z Wydziału Kryminalnego przeanalizowali rozkład jazdy i dotarli do kierowcy, który rozpoznał po rysopisie pasażera z poprzedniego dnia. Pamiętał też, że wysiadł w Szczepidle w gminie Krzymów. Tam natychmiast skierowano policjantów do poszukiwań – informuje Jankowski z KMP w Koninie.

 

- Informacje przekazane przez kierowcę okazały się decydujące w odnalezieniu mężczyzny. Policjanci znaleźli go leżącego w głębokim rowie. Najprawdopodobniej wpadł tam i nie potrafił się wydostać, chociaż mocno walczył, co widać było po obdartych z kory drzewach. Nie trudno wyobrazić sobie co czekało 77-latka, gdyby policjanci w porę go nie odnaleźli.

 

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski podczas poniedziałkowej odprawy z kadrą kierowniczą podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w poszukiwania.

Jak podkreślił były one przeprowadzone bardzo profesjonalnie i co najważniejsze doprowadziły do odnalezienia zaginionego mężczyzny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE