Reklama

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja sanepidu

Opublikowano:
Autor:

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja sanepidu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus. Zła informacja również dla pacjentów z naszego terenu. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu został zamknięty. To decyzja Wojewody Wielkopolskiego. 

 

Miejscowe media informują o śmierci pacjenta z koronawirusem. - Rzecznik szpitala, Paweł Gawroński na razie nie potwierdza tej informacji. Cały szpital wraz z wieczorynką jest zamknięty. Nikt nie może wejść ani wyjść ze szpitala. Pracownicy, którzy przyszli rano do pracy, zostali odesłani do domu. Teren zabezpiecza straż pożarna - podaje portal faktykaliskie. 

Testy potwierdziły, że zmarły w nocy pacjent szpitala był zakażony koronawirusem.

Szpital wysłał listę pracowników i pacjentów, którzy mieli potencjalny kontakt z zarażonym. Służby sanitarne mają podjąć decyzję, co dalsze j działalności lecznicy.

 

- Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19.- informuje Mateusz Domagala, doradca Wojewody Wielkopolskiego w WUW. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE