Reklama

Właściciel gazociągu przekaże 30 tys. zł dla poszkodowanych w wybuchu

Opublikowano: sob, 27 sty 2018 18:00
Autor:

Właściciel gazociągu przekaże 30 tys. zł dla poszkodowanych w wybuchu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zwołał posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z pożarem w Murowanej Goślinie [ZOBACZ TUTAJ].

W spotkaniu, jak informują służby wojewody, uczestniczyli m.in. wicewojewoda Marlena Maląg, wielkopolski komendant wojewódzki PSP Andrzej Bartkowiak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji Rafał Pawłowski, prezes Gaz-System Tomasz Stępień, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Aida Januszkiewicz-Piotrowska.

 

Przedstawiciel rządu w terenie w trakcie konferencji prasowej podziękował służbom za szybką i profesjonalną reakcję. - Byłem w późnych godzinach nocnych na miejscu, dlatego moja ocena służb jest jak najlepsza. Ich dynamiczna reakcja spowodowała, że udało się szybko opanować sytuację. Kieruję na ręce komendantów policji i straży wielkie podziękowania - powiedział wojewoda.

 

Tymczasem firma Gaz-System zadeklarowała przekazanie na konto gminy środków finansowych w wysokości 30 tys. zł. To pierwsza transza, której celem jest zabezpieczenie życiowych potrzeb osób poszkodowanych w nocnym pożarze.

Całkowitemu zniszczeniu uległy 3 budynki mieszkalne i 1 gospodarczy, a około 15 nie nadaje się do zamieszkania. Mieszkańcow ewakuowano.

W piątek od rana na miejscu była obecna wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg oraz pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy wspierają pracę miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Jak poinformowała podczas briefingu Aida Januszkiewicz-Piotrowska, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego, powołała została specjalna komisja, która ma wyjaśnić przyczyny katastrofy. Zdaniem władz spółki Gaz-System awaryjne zasilanie dla mieszkańców miejscowości może zostać załączone jeszcze dziś wieczorem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE