Reklama

Więzienne ewakuacje. To nie były ćwiczenia

Opublikowano:
Autor:

Więzienne ewakuacje. To nie były ćwiczenia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W środę funkcjonariusze Służby Wewnętrznej i Centralnego Biura Śledczego Policji zorganizowali akcję areszcie w Szamotułach i w zakładzie karnym we Wronkach.

Jak informowali internauci - W środę przed Aresztem Śledczym w Szamotułach widziano kilkadziesiąt aut Służby Więziennej. Jeszcze większe siły skoncentrowano we Wronkach koło największego w Polsce zakładu karnego. Mieszkańcy donosili również o funkcjonariuszach z psami w rejonie szamotulskiego cmentarza. Kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP potwierdza, że tego dnia służby prowadziły działania. - Wykonywaliśmy czynności, natomiast dla dobra prowadzonego postępowania nie możemy zdradzać żadnych szczegółów.

Nieco więcej, choć nie wszystko, zdradził, mjr Jan Kurowski, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu.

- W dniu 20 grudnia 2017 r. funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili czynności służbowe na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W wyniku prowadzonych czynności kilkunastu skazanych przeniesiono do innych zakładów karnych, a dwóch pracowników zostało zatrzymanych przez policję w czasie wolnym od pracy.

- Przed Aresztem Śledczym w Szamotułach parkowały pojazdy służbowe, którymi przewiezieni zostali funkcjonariusze zabezpieczający realizację czynności, o których mowa wyżej. Pragnę podkreślić fakt współpracy Biura Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej z Centralnym Biurem Śledczym Policji, a jednocześnie – w związku z tym – poinformować, że na obecnym etapie podanie szczegółów sprawy nie jest możliwe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE