Reklama

Wielkopolskie dożynki 2021 odbędą się w tym roku w nietypowej formie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wielkopolskie dożynki 2021 odbędą się w tym roku w nietypowej formie - Zdjęcie główne

Wielkopolskie dożynki 2021 odbędą się w tym roku w nietypowej formie - przez internet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku niestety nie uda się zorganizować tradycyjnych Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich. Nie oznacza to jednak, że impreza się nie odbędzie w ogóle. Zaplanowano ją, ale w innej formie.

Pandemia koronawirusa ponownie uniemożliwi organizację tradycyjnych Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich. Nie oznacza to jednak, że nie odbędą się w ogóle.

Wielkopolska. Dożynki 2021

Władze urzędu marszałkowskiego informują, że organizacja święta plonów przeniesiona zostaje do internetu.

- Właśnie wystartowała kampania dożynkowa online – #MamyChleb. W tych dożynkach może wziąć udział każdy – jak Wielkopolska długa i szeroka - informują władze UMWW w Poznaniu.

Wielkopolska. Dożynki 2021 online

W niedzielę - 15 sierpnia - wystartowała kampania #MamyChleb. Jej tematem i motywem przewodnim jest chleb – główny bohater i centralny element obrzędów dożynkowych. Jak mówi marszałek Marek Woźniak, gospodarz wielkopolskich dożynek, „chleb to symbol obfitości i rodzinnego domu, gdzie poznajemy jego smak i uczymy się nim dzielić. Smak, który towarzyszy nam codziennie przez całe życie”.

Zwykle smak chleba z tegorocznej mąki uczestnicy obrzędów poznawali podczas realnego spotkania. Tym razem mieszkańcy Wielkopolski mogą podzielić się  chlebem wirtualnie. W ramach kampanii odbędą się konkurs i akcja, które będzie można rozpoznać po towarzyszącym im logo dożynkowym – MAMY CHLEB. 

- Konkurs „Podziel się zakwasem” (#ZakwasNaChleb  #PodzielSieZakwasem) ma zachęcić Wielkopolan do samodzielnego pieczenia chleba, poznawania jego historii, a zwłaszcza procesu technologicznego, w którym najistotniejszą rolę odgrywają rolnicy, oraz do dzielenia się nie tylko własnymi przepisami na chleb, ale także właśnie zakwasem. Wystarczy dodać zdjęcie swojego wypieku oraz #MamyChleb i #DożynkiWielkopolskie2021. Uczestnictwo w tym konkursie może zaowocować wygraniem nagród, np. robota do wyrabiania ciasta na chleb, zestawu foremek do wypieku, koszyka do wyrastania ciasta czy zestawu ekologicznych mąk - informuje urząd marszałkowski

Wielkopolska. Dożynki 2021 online

Z kolei akcja „Dekoracje dożynkowe” (#DożynkoweDekoracje  #WieniecDożynkowy) zachęca do układania wieńców dożynkowych i szerzej – dekorowania domów i ogrodów letnimi plonami wielkopolskiej ziemi: ziołami, kwiatami, zbożami, krzewami, trawami czy owocami. 

- Aż do 17 września informacje i relacje z akcji będzie można znaleźć w social mediach: na fanpage’u Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu facebook.com/umwwpl/ i na kanale YouTube UMWW „Wielkopolska:ZOOM” youtube.com/c/wielkopolskazoom oraz na antenie Radia Poznań - zachęcają władze wojewódzkiego samorządu

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy