Reklama

Wiadomo, dlaczego kierowca ciężarówki spadł mostu. Prokuratura stawia zarzut

Opublikowano:
Autor:

Wiadomo, dlaczego kierowca ciężarówki spadł mostu. Prokuratura stawia zarzut   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Policja wielkopolska. Wielkopolska Kronika Policyjna. Prokuratura. Tragedia na moście

 

Według ustaleń pilskiej prokuratury do zdarzenia w którym zginął 56-letni kierowca ciężarówki, miał doprowadzić 51-letni kierowca bmw.

To jemu prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło tuż przed nowym rokiem na obwodnicy Piły [ZOBACZ TUTAJ]. Tuż przed mostem kierowca ciężarówki wiozącej drewno nagle zmienił pas ruchu.

 

 

Policjanci od początku mieli pewne hipotezy dotyczące przyczyn zdarzenia. Jeden ze świadków wypadku miał zeznać, że to kierowca bmw mógł przyczynić się do tragedii. Niemieckie auto zajechało drogę ciężarówce.

 

- Kierowca scanii chcąc uniknąć zderzenia, które dla kierowcy bmw mogło skończyć się śmiercią, zmienił gwałtownie pas. Uniknął zderzenia z bmw, ale zderzył się z barierkami. Staranował je i runął do rzeki. Zginął uwięziony pod wodą w kabinie. Kierowca bmw uciekł z miejsca wypadku. To inny kierowca zatrzymał się i wezwał pomoc - informuje portal piła.naszemiasto.pl

Śledczy zaczęli szukać bmw. - Samochód i kierowcę policjanci ustalili na podstawie monitoringu - zdradza Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji. - Został zatrzymany następnego dnia i wraz z materiałem dowodowym oddany do dyspozycji prokuratora.

Prokuratura postawiła 51-letniemu mieszkańcowi Piły, który prowadził bmw, zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo nawet 8 lat więzienia.

Do czasu zakończenia postępowania przygotowawczego oskarżony będzie przebywał pod dozorem policji.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE