Reklama

Weekend w Wielkopolsce w świątecznym klimacie

Opublikowano:
Autor:

Weekend w Wielkopolsce w świątecznym klimacie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

Weekend w Wielkopolsce 15 -17 grudnia 2017. Co robić, gdzie się bawić przed świętami. Oto kilka naszych sugestii.

 

 

Święta coraz bliżej, więc i wszystkie wydarzenia weekendowe skupiają się wokół tych niepowtarzalnych dni w roku, na które wszyscy czekamy. Podpowiadamy zatem co wybrać, by poczuć magię świąt i nie nudzić się w domu.

 

Piątek - 15 grudnia:

KRZYSZTOF CUGOWSKI W POZNANIU, W EMPIKU NA PLACU WOLNOŚCI
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Cugowskmi odbędzie w poznańkim Empiku w piątek, w godz. 16.00 - 18.00, przy ul. Ratajczaka 44 w Poznaniu. Wokalista będzie gościem z okazji wydania pierwszej biografii zespołu „Budka Suflera - Memu miastu na dowidzenia. Muzyka - miasto - ludzie”. Jest to powieść o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ HERBATY 
W Domu Herbaty „Aromat” w Poznaniu, przy ul. Wierzbięcice 41 w godz. 10.00 - 18.00. Zielona, czerwona, czarna, biała, liściasta czy z torebki z całą gamą smaków i aromatów. Herbatę piją wszyscy, nawet jeśli za nią nie przepadają, bo jak wiadomo każda czemuś służy i na coś pomaga. 15 grudnia w święto herbaty będziemy mieli okazję poznać jej historie, spotkać miłośników, poszerzyć swoją wiedzę na temat herbaty i posmakować jej różnorakich gatunków.

 

Sobota - 16 grudnia:
Kultura
Wystawa na nowo W MUZEUM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO - w Muzeum Uzbrojenia - Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu, przy ul. Armii Poznań 1. Nowa odsłona i nowe ekspozycje - wszystko z okazji rozpoczęcia świętowania obchodów 99 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.
W dniu otwarcia obowiązują promocyjne ceny biletów wstępu!

Warsztaty tworzenia wianków - w godz. 10.00 - 14.00, Sztuka na Winklu w Poznaniu, przy ul. Zwierzynieckiej 41. Podczas warsztatów będzie można poznać podstawowe zasady dobierania kolorów oraz prawidłowego tworzenia kompozycji. Dowiedzieć się z jakich materiałów najlepiej wykonywać wianki oraz w jaki sposób łączyć poszczególne elementy aby tworzyły spójną, harmonijną całość.
Cena udziału: 120zł. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert zespołu PECTUS - KOLĘDY PRZY KOMINIE - we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, przy ul. Kościuszki 21, o godz. 18.00 - to akustyczna propozycja świąteczna zespołu. Kolędy i pastorałki pochodzą z wydanego w ubiegłym roku krążka Bożonarodzeniowego, na którym znajdziemy wiele znanych utworów, takich jak choćby „Dzień jeden w roku”.
Bilety do nabycia na stronie: www.KupBilecik.pl

Stund-up MOCNYCH W GĘBIE w Poznaniu - w godz. 20.00 - 22.00, w Klubie Pod Minogą,
przy ul. F. Nowowiejskiego w Poznaniu. Jak wiadomo stand-up zawsze broni się sam, bo wszyscy uwielbiamy posłuchać wypowiedzi, w których aż roi się od ciętych ripost. Na scenie najlepsi klubu Pod Minogą, najlepsi komicy, czyli Krzysztof Kamyszek i Sławek Sztejmiec. Gospodarzem wieczoru bedzie Krzysztof Jahns.
Bilety w cenie 20zł, do nabycia na stronie KupBilecik.pl

Sport
PARKRUN NA CYTADELI -  w parku na Cytadeli, w Poznaniu. To biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu, zupełnie bezpłatnie. Wydarzenie przeznaczone dla każdego. Udział jest bezpłatny, wystarczy tylko dokonać rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie.

ŚWIĄTECZNY ZUMBA MARATON 2017 - w godz. 10.00 - 12.00, w klubie TROPS - Akademickie Centrum Kultury Poznań, przy ul. Św. Rocha 9. Zumba, pot i ogromne ilości spalonych kalorii - to dwie godziny aktywnego spędzenia czasu, w świetnej atmosferze i wśród mnóstwa pozytywnych emocji.
Wejście: 10zł

BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN ZIMA - o godz. 12.00, na Malcie - Jezioro Maltańskie Poznań,
ul. Wiankowa 3. Start o godzinie 12:00. Dystans: 5,4km lub 10,8km.
Zapisy i więcej informacji na stronie www.logorun.pl/zima.html.

 

Niedziela - 17 grudnia:
ŚWIĄTECZNE DEKOROWANIE PIERNIKÓW - w godz. 16.00 - 19.00, w Minister Cafe,
przy ul. F. Ratajczaka 34. To doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych. Za cenę 20 zł otrzymamy 8 pierników oraz wszystko co potrzebne do ich dekoracji. Świetny sposób na spędzenie weekendu w świątecznym klimacie, wśród przepięknych świątecznych zapachów.

DZIADEK DO ORZECHÓW, czyli Balet Królewski ze Lwowa w Poznaniu - o godz. 17.00, w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon nr 15. Opowieść baletowa w dwóch aktach z prologiem, na motywach baśni Ernsta Hoffmanna "Dziadek do orzechów i król myszy". Libretto: Marius Petip w redakcji Władimira Troshchenko. Z wykorzystaniem elementów choreografii Mariusa Petipy, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky’ego, zasłużonego artysty Rosji Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa Anatolija Yemelyanova. Bilety od 100zł, do nabycia na: KupBilecik.pl i Biletyna.

KONCERT SKIPPERS - w Koźminie Wlkp, w restauracji „Pod Wieżą” ., Stary Rynek, godz. 18.00 - Skippersi zapraszają na koncert muzyki żeglarskiej, zapowiadając, że to: „Prawdopodobnie ostatni koncert w Roku Pańskim 2017”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE