Reklama

Wałęsają się pod naszymi domami. "Boimy się, że kogoś zaatakują" – alarmują mieszkańcy kilku wsi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: internauta

Wałęsają się pod naszymi domami. "Boimy się, że kogoś zaatakują" – alarmują mieszkańcy kilku wsi - Zdjęcie główne

takiego psa łatwo pomylić z wilkiem | foto internauta

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpańskie zwierzęta wałęsają się po naszych polach, wyglądają jak wilki, podchodzą do domów – zaalarmowali nas wystraszeni mieszkańcy kilku wsi w gminie Gołuchów (powiat pleszewski). Miały podchodzić na tyle blisko, że można je było bez problemu sfotografować. – Boimy się, że mogą kogoś zaatakować - tłumaczyli ludzie.

Rzeczywiście sytuacja wydawała się niebezpieczna.

– Widzieliśmy je jak wałęsają się po naszych polach, ewidentnie nie bały się ludzi. Podchodziły blisko ogrodzeń – opowiada nam rolnik z Wszołowa.

Widziane były też w okolicy Bielaw i Kajewa.

– Podobno nawet kogoś tam ugryzły. Nie wyobrażam sobie, gdyby tak akurat biegały tam dzieci, mogło dojść do tragedii – mówi nam mieszkanka Kajewa. 

To nie wilki - mówi strażnik gminny

Ludzie zaalarmowali straż gminną w Gołuchowie.

– Owszem otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że wilki wałęsają się w okolicy Wszołowa, Kajewa i Bielaw. Ale okazuje się, że to nie były wilki tylko bezpańskie psy – twierdzi Jerzy Danielski, strażnik gminny z Gołuchowa.

Czy mogą być niebezpieczne?

– Nikogo nie zaatakowały, nie ugryzły człowieka, ale była sytuacja, że ktoś wyszedł na spacer z pieskiem i doszło tam do jakiegoś kontaktu.  Ale są głodne, więc mogą stanowić potencjalne zagrożenie, dlatego też została podjęta decyzja o ich odłowieniu – tłumaczy Jerzy Danielski.

Wilki w naszych lasach 

Przypomnijmy o obecności wilków w naszej okolicy jest ostatnio bardzo głośno. Były widziane w okolicach Jarocina, ale też w lasach na terenie gminy Gizałki.

- Byłem niedawno na spacerze w lesie w okolicach Tomic. I – co prawda z daleka – ale jestem niemal przekonany, że widziałem wilka! – opowiadał na naszych łamach jeden z naszych czytelników.

Przedstawiciele Nadleśnictwa Grodziec – pod które podlegają te lasy przyznają z kolei oficjalnie, że wilki na naszym terenie nie są niczym nowym i niezwykłym. 

– Już od kilku lat na tym terenie można obserwować wilki – przyznaje Michał Matłoka z Nadleśnictwa Grodziec.

Co robić, gdy spotkamy wilka?

Przede wszystkim – nie panikować. Bo – jak podkreślali wielokrotnie przedstawiciele Lasów Państwowych – wilki są ważną częścią ekosystemu – nie zaatakują nas bez żadnego powodu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy