Reklama

Cmentarz radziecki w Wielkopolsce znów zdewastowany. Celowo w rocznicę wyzwolenia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na cmentarzu przy ulicy Grota Roweckiego spoczywa ponad półtora tysiąca żołnierzy Armii Czerwonej poległych w okolicach Rawicza. Tymczasem w dzień rocznicy wyzwolenia, albo tuż po niej ktoś dopuścił się dewastacji nekropolii.

Wielkopolska. Nieznani sprawcy wyrwali z podstaw i przewrócili jedną z płyt umieszczonych na obelisku w centralnej części cmentarza w Rawiczu. Znajdowały sie tam nazwiska żołnierzy pochowanych na cmentarzu. Ślady wskazują, że do jej zniszczenia użyto dużej siły - granitowa tablica została połamana na dwie części - informuje portal rawicz24.pl 

To kolejny akt agresji wobec tego miejsca pamięci. Niedawno obelisk przechodził renowację po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku nieznani sprawcy zamalowali go farbami CZYTAJ. Sprawa nabrała międzynarodowego charakteru, po tym jak Rawicz został publicznie skrytykowany przez rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. CZYTAJ. Policja jak dotąd nie ustaliła winnych.

Rawicki Urząd Miejski potwierdza, że informację o zniszczeniu tablicy dotarła 25 stycznia.

Niezwłocznie fakt ten zgłosiliśmy komendzie powiatowej policji, która podjęła już stosowane czynności. ZUK zabrał płytę na przechowanie. Czekamy na wycenę prac. Jutro (26 stycznia) sprawę zgłosimy do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - informuje Centrum Informacji Burmistrza.

Artykuł pochodzi z portalu rawicz24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy