Reklama

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile pojawił się nowy funkcjonariusz. Ogi właśnie skończył szkolenie

Opublikowano: czw, 10 mar 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda Policji w Pile wzbogaciła się o nowego policjanta. Ogi właśnie skończył szkolenie i rozpoczął służbę wraz ze swoim przewodnikiem st. sierż. Kamilem Weisfeldem.

Ogi jest czwartym psem służbowym, które aktualnie służą w szeregach pilskiej jednostki. Specjalizuje się w pełnieniu zadań patrolowych i tropiących. Może pomagać przy interwencjach, zapewniając bezpieczeństwo, porządek publiczny i skutecznie zatrzymuwac uciekającego sprawcę. Ogi jest też świetnym tropicielem, co jest szczególnie ważne podczas działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi.

 

Szkolenie Ogiego

Czworonożny funkcjonariusz jest niespełna dwuletnim owczarkiem niemieckim. Wraz ze swoim przewodnikiem odbył już ponad 4-miesięczny, specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Podczas szkolenia Ogi nauczył się m.in. skutecznie tropić ludzkie ślady oraz został wyszkolony do działania jako środek przymusu bezpośredniego. Kilka dni temu, po pozytywnie zakończonym egzaminie, przyjechał do Komendy Powiatowej Policji w Pile, gdzie będzie służyć kolejne lata pracując ze swoim przewodnikiem.

Obecnie, w Komendzie Powiatowej Policji w Pile funkcjonuje czterech przewodników, których psy specjalizują się w konkretnych działaniach. Ogi i Hero są w stanie wykonywać czynności patrolowe i tropiące, natomiast pozostałe dwa psy skutecznie pomagają w poszukiwaniu materiałów wybuchowych (Roka) oraz poszukiwaniu osób (Aria).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy