Reklama

Volkswagen zamyka swoje fabryki w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni

Opublikowano:
Autor:

Volkswagen zamyka swoje fabryki w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Volkswagen wstrzymuje produkcję. Zakłady w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni będą zamknięte minimum przed dwa tygodnie.

 

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na całym świecie, a także ogólnokrajową kwarantanną w naszym państwie, postanowiono zamknąć fabryki samochodów w Poznaniu, Swarzędzu oraz we Wrześni.

Kolejnym powodem zamknięcia zakładów zaraz obok koronawirusa i zdrowia pracownik jest „niepewna sytuacja na rynku zbytu lekkich samochodów dostawczych" oraz ”niestabilna sytuacja w obrębie łańcuchów dostaw u poddostawców”.

Przypomnijmy, że na chwilę obecną Volkswagen Poznań to największa fabryka pod względem ilości zatrudnianych pracowników w stolicy Wielkopolski. W czterech zakładach na terenie naszego województwa zatrudnia pond 11 tysięcy osób i każdego dnia z ich fabryk wyjeżdża 1170 pojazdów.

 

 

Produkcja w zakładach w Poznaniu, Swarzędzu oraz Wrześni zostanie wstrzymana już dzisiaj (czwartek, 19 marca 2020). Ze wstępnych informacji wynika, że przerwa ma potrwać minimum dwa tygodnie. O takie rozwiązanie od pewnego czasu głośno domagały się związki zawodowe.

 

- Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest nadzwyczajna i wymaga też nadzwyczajnych rozwiązań. Decyzję o wstrzymaniu produkcji uważamy za jedyną słuszną. W tej chwili trwają rozmowy na temat zabezpieczenia miejsc pracy oraz wynagrodzenia na czas wstrzymania produkcji - mówi Piotr Olbryś, przewodniczący OM NSZZ "Solidarność" Volkswagen Poznań.

 

Od soboty (21 marca) zostanie wstrzymana także produkcja w Odlewni Volkswagena, gdzie powstają m.in. głowice cylindrowe czy elementy zawieszenia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE