Reklama

Uwaga na tego typu wiadomości! Oszuści wyłudzają wrażliwe dane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP w Koninie

Uwaga na tego typu wiadomości! Oszuści wyłudzają wrażliwe dane - Zdjęcie główne

foto KMP w Koninie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uwaga na podejrzane linki oraz SMS-y. Policjanci ostrzegają!

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy posługują się groźnymi linkami oraz wysyłają do swoich ofiar podejrzane SMS-y. 

Phishing – to bardzo popularna i często wykorzystywana metoda oszustwa, w której przestępcy podszywają się pod instytucje lub inne osoby w celu wyłudzenia danych wrażliwych, których nikt poza właścicielem nie powinien znać.

Funkcjonariusze policji z Konina poinformowali, że w ubiegłym tygodniu tą metodą zostały oszukane dwie osoby z powiatu konińskiego. 

- Otrzymały one wiadomość SMS z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej oraz prośbą o uregulowanie należności. Na końcu tej wiadomości zamieszczony został link, za pomocą którego ofiary dokonały logowania na fałszywej stronie,  podając swoje dane wrażliwe (PESEL, nr konta wraz z hasłami, a także nr karty kredytowej wraz z kodem CVC). Informacje te zostały wykorzystane przez oszustów do kradzieży pieniędzy z kont bankowych - relacjonuje oficer prasowy z KMP w Koninie. 

Policjanci ostrzegają przed tego typu wiadomości oraz apelują, aby nigdy nie logować się do kont bankowych za pośrednictwem zamieszczanych linków. 

Wiarygodność danych wiadomości można zweryfikować bezpośrednio u dostawców danej usługi. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy