Reklama

Uwaga na oszustów! Wyłudzili prawie pół miliona złotych

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na oszustów! Wyłudzili prawie pół miliona złotych  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja alarmuje na terenie Wielkopolski działa grupa, która wyłudza pieniądze. W całym województwie w ten sposób skradziono prawie pół miliona złotych. 

 

 

 

 

W ciągu tygodnia przestępcy wyłudzili blisko pół miliona złotych - głównie z terenu wschodniej części województwa.

 


- Od 12 do 19 maja doszło do 10 przestępstw polegających na wyłudzaniu kodów dostępowych do kont bankowych. Przestępcy podający się za policjanta dzwonią do ofiary i informują o ataku hakerskim na bank, w którym poszkodowany przechowuje pieniądze. W wyniku manipulacyjnej rozmowy, ofiara przekazuje loginy do kont i smsy dostępowe. Jedna z ofiar został oszukana również metodą na policjanta, przekazując pieniądze dla bliskiej osoby, która rzekomo miała wypadek drogowy - relacjonuje Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


Policjanci apelują, by: nie ufać bezgranicznie telefonicznym rozmówcom, nie podawać swoich danych osobowych, nie informować o tym, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzone są oszczędności i przede wszystkim - nie przekazywać gotówki rzekomym policjantom.

 

 


Jeśli dzwoni nieznajomy, który żąda dostępu do hasła i loginu do konta, należy się z nim rozłączyć, a skontaktować z rodziną, znajomymi lub z policją. Takie postępowanie powinno uchronić przed utratą pieniędzy.

 - Żadna służba, która zajmuje się ściganiem przestępczości, nie może żądać przekazania wartościowych rzeczy. Policja nie przyjmuje w depozyt ochronny żadnych pieniędzy i biżuterii - przypominają policjanci.

 

 

We wszystkich przypadkach, które wydają się nam podejrzane należy kontaktować się z funkcjonariuszami, dzwoniąc na 997 lub 112.

 


Należy przekazać jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby, numer i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała, a w przypadku rozmowy telefonicznej - numer z wyświetlacza telefonu, datę i godzinę rozmowy.

 

 

- W przypadku jakichkolwiek telefonów od pseudownuczków, pseudopolicjantów itp., którzy potrzebują pieniądze na operację czy akcję łapania bandytów, jedynym wiarygodnym numerem telefonu jest numer podany na stronach internetowych policji. W naszym powiecie jest to: (62) 749-82-00. Dzwoniąc pod taki numer z pewnością otrzymają państwo pomoc i informacje, które uchronią przed tego typu oszustami - informuje policjantka.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE