Reklama

UWAGA na oszustów w kombinezonach! Wykorzystują epidemię

Opublikowano:
Autor:

UWAGA na oszustów w kombinezonach! Wykorzystują epidemię - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Oszuści wykorzystują panujące warunki na świecie, by przywłaszczyć nasze pieniądze. Uważajcie na podejrzane osoby w kombinezonach!

 

 

 

Oszuści bez skrupułów wyszukują nowych metod na przywłaszczenie sobie cudzych kosztowności. Coś, co dla jednych jest powodem do lęku i kwarantanny, dla drugich jest kolejnym pomysłem na nielegalną działalność.

Najnowsza metoda polega na podawaniu się za firmy dokonujące dezynfekcję mieszkań w związku z panującym na całym świecie koronawirusem. Oszuści przychodzą ubrani w specjalne kombinezony, które przypominają środki ochrony przeciwepidemiologicznej i oferują mieszkańcom dezynfekcję pomieszczeń.

 

 

- Gdy już wejdą do mieszkań, nalegają, by dla bezpieczeństwa opuścić dezynfekowane pomieszczenia. Utrzymują, że oni są chronieni dzięki swoim kombinezonom, a pomieszczenia należy później przewietrzyć. Przestraszone ofiary dają złodziejom wolną rękę, a ci w tym czasie szukają schowanej gotówki, bądź kosztowności – ostrzegają policjanci.

 

Oszuści na samym początku żądają również opłaty z góry, żeby zobaczyć, gdzie w mieszkaniu się trzymane pieniądze. „Środki do dezynfekcji” to natomiast najzwyklejsza woda, która w niektórych przypadkach jest wzbogacona o dowolny środek, żeby ofiary poczuły chemiczną woń.

Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków pod numerem alarmowych 112.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE