Reklama

Uwaga na fałszywe SMS-y. Ktoś się podszywa pod markety. Możecie stracić pieniądze

Opublikowano:
Autor:

Uwaga na fałszywe SMS-y. Ktoś się podszywa pod markety. Możecie stracić pieniądze  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wielkopolska. Uwaga na fałszywe SMS-y od oszustów używających znaki towarowe znanych marketów. Polacy zaczęli dostawać podejrzane wiadomości - sprawdź czy nie zostałeś oszukany. 

 

 

 

Jeśli otrzymałeś SMS-a z informacją, że twoja paczka jest gotowa do odbioru, a nadawca podpisał się nazwą znanych marketów, czyli Lidl i Biedronka - uważaj, bo jest to oszustwo, przez które możesz stracić dużo pieniądzy.

Po kliknięciu w link zamieszczony w SMS-ie, zostaniemy przekierowani na stronę, na której będzie widnieć znak towarowy jednego z dwóch wyżej wymienionych marketów. Jeśli ktoś zechce otworzyć przesyłkę, dostanie on wiadomość, że otrzymał bon podarunkowy do marketu na kwotę 300 zł.

 

Jak informuje portal bezprawnik.pl, po kliknięciu kolejnego przycisku wyświetla się komunikat:

GRATULUJEMY! Została Ci przyznana Karta Podarunkowa Biedronka o wartości 300 zł. Karta ta jest ważna do końca bieżącego roku. Proszę odpowiedz na kilka pytań, mających na celu ochronę Twoich danych osobowych.

 

 

Fałszywy formularz posiada pytania o wiek, płeć czy miejsce zamieszkania. Pojawia się także okno, w którym trzeba wpisać dane KARTY PŁATNICZEJ. W internecie pojawiły się już informacje, że panel wyświetla się zarówno w języku angielskim, jak i w całości w języku polskim.

 

- Logotypy znanych marek dyskontów służą jedynie do wyłudzenia płatności za lipny serwis z filmami czy muzyką, prowadzony przez spółkę Plytxt Enterprises LTD z siedzibą na Cyprze - czytamy na portalu bezprawnik.pl.

 

Dzieję się tak, ponieważ pod formularzem znajduje się adnotacja, z domyślnie zaznaczoną zgodą:

Realizując tę ​​transakcję, oświadczasz, że zgadzasz się na warunki Regulaminu , a także że znana jest Ci nasza Polityka prywatności . Ta oferta zawiera 7-dniowy darmowy okres próbny w playcapt.com. Po upłynięciu 7 dni członkostwo w playcapt.com odnawia się automatycznie w kwocie $49.95 co 30 dni, dopóki nie zostanie anulowane. 

 

Ostrzegamy! Nie należy klikać w link podany w SMS-ie, a tym bardziej nie należy podawać danych karty płatniczej. Jeśli jednak daliśmy się złapać na ten trik oszustów, należy zrezygnować z członkostwa przed zakończeniem okresu próbnego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE