reklama

Izby Przyjęć i "wieczorynka" Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu w nowym miejscu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Izby Przyjęć i "wieczorynka" Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu w nowym miejscu - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Adobe Stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Adres zmieniły Izby Przyjęć i punkt nocnej opieki zdrowotnej prowadzone przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu. Przeniesiono je do nowego budynku szpitala przy ul. Grunwaldzkiej 55.
reklama

Od 19 kwietnia, Izba Przyjęć Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, która do tej pory funkcjonowała w dwóch oddzielnych lokalizacjach, została przeniesiona do nowego budynku przy ul. Grunwaldzkiej 55. Zmiana ta dotyczy także punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, znanego również jako "wieczorynka", który od 26 kwietnia również znajduje się pod tym samym adresem.

Pełna lista punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, Izb Przyjęć oraz Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych na terenie Wielkopolski - TUTAJ.

Izba Przyjęć i "wieczorynka" dostępna bez skierowania i rejestracji

Nowa lokalizacja Izby Przyjęć oraz "wieczorynki" jest dostępna dla pacjentów przez całą dobę w weekendy i dni świąteczne, a w dni powszednie od godziny 18:00 do 8:00 rano. 

Do wizyty w nich nie jest potrzebne skierowanie, ani rejestracja. Nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że pomoc powinna nam zostać udzielona, niezależnie od miejsca, do którego się zgłosimy. Wyjątkiem są wizyty domowe. Jeśli chcemy się na taką umówić, należy sprawdzić w rejonie której „wieczorynki” się znajdujemy i to do niej się zwrócić - informuje Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy WOW NFZ.

Kiedy do "wieczorynki", a kiedy na izbę przyjęć lub SOR?

W "wieczorynce" otrzymamy pomoc w przypadku: 

  • nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia (gdy nie ma objawów świadczących o bezpośrednim zagrożeniu życia)
  • gdy dotychczas stosowane leki i środki domowe nie spowodowały poprawy
  • gdy obawiamy się, że czekanie do momentu otwarcia przychodni POZ niekorzystnie wpłynie na nasze zdrowie
  • nagłego zaostrzenia choroby przewlekłej
Do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej powinniśmy się także udać w przypadku m.in. infekcja połączonej z wysoką gorączką, silnych bóli brzucha lub głowy, biegunki czy wymiotów. W "wieczorynce" otrzymamy poradę lekarską, zostaną nam też wykonane zabiegi pielęgniarskie. Dostaniemy e-receptę na niezbędne leki, a w uzasadnionym przypadku lekarz wystawi zwolnienie.

Natomiast, w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia należy zgłosić się do Izby Przyjęć, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub wezwać karetkę pogotowia. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama