Reklama

Uciekali przed oznakowanym radiowozem. Podczas pościgu prawie potrącili rowerzystę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uciekali przed oznakowanym radiowozem. Podczas pościgu prawie potrącili rowerzystę   - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uciekali przed policją łamiąc przepisy i narażając innych użytkowników ruchu. Mowa o 15 i 16-latku z powiatu ostrzeszowskiego.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ostrzeszowskiej komendy pełniąc służbę na posterunku w miejscowości Niedźwiedź (powiat ostrzeszowski) zauważyli dwie osoby, poruszające się motorowerami, które na widok oznakowanego radiowozu natychmiast zawróciły.

To wzbudziło ich podejrzenia. Dlatego rozpoczęli pościg.

Motorowerzyści poruszali się zarówno drogami publicznymi jak i duktami leśnymi, co jakiś czas oglądając się za siebie. W momencie, gdy policjanci zrównali się z nimi, funkcjonariuszka przez okno radiowozu podała im sygnał do zatrzymania się, który zlekceważyli kontynuując jazdę – informują policjanci z KPP z Ostrzeszowa.  

Podczas ucieczki- jak tłumaczą policjanci - motorowerzyści spowodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ znajdując się na drogach podporządkowanych, zbliżając się do skrzyżowania, nie zachowywali żadnych środków ostrożności, poruszali się z nadmierną prędkością, nie zwracając uwagi czy na drodze znajdują się inni uczestnicy, niemal doprowadzając do potrącenia jadącego rowerem mężczyzny.

Zatrzymanych w miejscowości Marydół uciekinierów wylegitymowano. Kierujący to 15 i 16 letni mieszkańcy gm. Grabów nad Prosną kierujący motorowerami marki Margutti oraz Honda. Z uwagi na fakt, iż zatrzymane osoby to osoby nieletnie na miejsce wezwano rodziców, w obecności których poddano ich badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,00 mg/l w obydwóch przypadkach – informują policjanci Ostrzeszowa. 

W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami, którymi się poruszali w związku z tym ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy