Wczorajsza impreza w Kaliszu była drugą po ubiegłotygodniowej edycji Pikniku na FEST! w Poznaniu.
Kalisz, po Poznaniu miał pierwszeństwo w zorganizowaniu pikniku, ponieważ jest drugim pod względem wielkości ośrodkiem miejskim w regionie. Ma też piękną historię. To w tym mieście się urodziłem - zaznaczył marszałek województwa - Marek Woźniak.
Tegoroczna edycja pikniku upamiętnia 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podkreślając wpływ funduszy unijnych na rozwój regionu i życie mieszkańców.
To dwie odsłony naszej oferty dla kaliszan, dla Południowej Wielkopolski - w ramach obchodów Święta Wielkopolski. Idea pikników powstała w ubiegłym roku, na 25-lecie powstania samorządu województwa. Uznaliśmy wtedy, że należy mówić o samorządzie wojewódzkim, bo wiele osób nie ma pełnej wiedzy o tym, czym się zajmujemy i ponad 90 naszych instytucji, które pomagają mieszkańcom. To opieka zdrowotna, edukacja, kultura, ochrona środowiska i wiele innych aktywności. Chcemy je przybliżyć w formie miasteczka samorządowego - podkreślił w czasie imprezy marszałek.
Piknik na FEST! w Kaliszu oferował koncerty, strefy tematyczne i warsztaty
Kaliski piknik dostarczyŁ uczestnikom licznych atrakcji - zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Centrum wydarzeń stanowiło Miasteczko Samorządowe, gdzie można było dowiedzieć się więcej o działaniach samorządu województwa.
Ostatnie 20 lat w Unii Europejskiej były dobre dla Wielkopolski i Kalisza. Mnóstwo pieniędzy popłynęło tutaj z urzędu marszałkowskiego, który jest dysponentem środków unijnych w ramach ostatniej perspektywy. To było około 70 milionów euro, ale już kolejne 44 miliony czekają na wykorzystanie nie tylko w Kaliszu, ale w całej aglomeracji. Dziękuję za tę inicjatywę. Cieszę się, że piknik zawitał do aglomeracji kalisko-ostrowskiej, gdzie mieszka prawie 400 tysięcy osób - podkreślił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.
Podczas imprezy można było skorzystać z badań medycznych - m.in. RTG klatki piersiowej, badania dna oka, spirometrii, analizu składu ciała, a także pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Dostępne były również mammobus i onkobus, umożliwiające wykonanie badań profilaktycznych.
Dodatkowo, program pikniku obejmował pokazy sumo, zajęcia z szermierki oraz kreatywne warsztaty dla najmłodszych. Festyn obfitował w różnorodne formy rozrywki i edukacji, zapewniając przy tym niezapomniane wrażenia muzyczne dzięki występom zespołów takich jak Sorry Boys, Karaś/Rogucki, Fisz Emade Tworzywo oraz LemON.
Organizatorem pikniku w Kaliszu był samorząd województwa wielkopolskiego, a partnerem miasto Kalisz.
PRZECZTAJ TAKŻE: Młodzi ostrowscy koszykarze marzą o starcie w międzynarodowej lidze CEYBL! Możesz ich wesprzeć
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.