Reklama

Ty lub Twoje dziecko wybieracie się na Lednicę? Policja ostrzega i przypomina

Opublikowano: śr, 30 maj 2018 13:18
Autor:

Ty lub Twoje dziecko wybieracie się na Lednicę? Policja ostrzega i przypomina  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

W najbliższą sobotę 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich zgromadzą się uczestnicy XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

 

Tysiące wiernych w tym roku uczynią to pod hasłem "Jestem". „Prosimy, by po przyjeździe na miejsce stosować się do poleceń funkcjonariuszy oraz służb porządkowych znajdujących się na drogach dojazdowych oraz Polach Lednickich” – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

 

 

Policja ostrzega i przypomina!

Jeżeli wybierasz się własnym samochodem sprawdź stan techniczny swojego pojazdu.

Zaparkuj pojazd na parkingu, schowaj do bagażnika torby i bagaże. Rzeczy osobiste oraz dokumenty zabierz ze sobą. Zamknij samochód. Nie zostawiaj go w lesie, na poboczu drogi, nie wjeżdżaj na pole uprawne.


Jeżeli wybierasz się publicznym środkiem transportu szczególną ostrożność zachowaj podczas wsiadania i wysiadania z pociągu lub autobusu, wtedy bowiem jesteś najbardziej narażony na kradzież portfela, telefonu komórkowego czy innych wartościowych przedmiotów.

Nie wkładaj telefonu do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka - to zachęca złodziei do jego kradzieży. Posiadany bagaż zawsze miej w zasięgu ręki, z możliwością jego stałej obserwacji. Dokumenty powinny być schowane w wewnętrznych kieszeniach ubrania. Unikaj przypadkowych znajomości, nie pozostawiaj bagażu pod opieką nieznanych osób.

 

Zapisz numer telefonu Twojego opiekuna. Zapamiętaj miejsce postoju autokaru, abyś mógł sprawnie i bezpiecznie powrócić do miejsca zamieszkania. Nie przyjmuj podejrzanych pakunków, nie spożywaj napojów oraz żywności niewiadomego pochodzenia.

Jeżeli zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby (np. oferujące do sprzedaży alkohol lub narkotyki) powiadom policjanta lub przedstawiciela służb porządkowych. W nagłych przypadkach dzwoń na numery alarmowe służb ratowniczych: Policja 997, Straż Pożarna 998, Pogotowie Ratunkowe 999

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE