Reklama

Trzylatek znaleziony na klatce. Policja poszukuje rodziców

Opublikowano: pon, 2 kwi 2018 12:20
Autor:

Trzylatek znaleziony na klatce. Policja poszukuje rodziców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja w całej Polsce poszukuje rodziców około 3-letniego chłopca, którego znaleziono na klatce schodowej w jednej z kamienic w Katowicach.

 

 

Komunikat w tej niecodziennej sprawie wydała Komenda Miejska Policji w Katowicach. „Poszukujemy rodziców odnalezionego chłopca, bądź też informacji, które pomogą nam ustalić jego tożsamość. Wczoraj przed godziną 20 do dyżurnego Piątego Komisariatu Policji w Katowicach - Szopienicach, zadzwoniła mieszkanka bloku przy ul. Łącznej 5 w Katowicach ze zgłoszeniem, że na parterze w klatce schodowej bloku napotkała kilkuletniego chłopca bez opieki. Niestety z chłopcem jest utrudniony kontakt co też utrudnia ustalenie jego personaliów oraz odnalezienie opiekunów - informuje policja.

W chwili odnalezienia chłopiec był ubrany był w czapkę w czarno szare paski, niebieską kurtkę puchową, granatowe spodnie dresowe z wizerunkiem "Myszki Mickey", brązowo - czarne zimowe buty zapinane na tzw. rzepy. Chłopiec wygląda na około 3 – lata.

 

Jak informuje katowicka policja, w momencie odnalezienia chłopiec był bardzo pobudzony. Niestety, mimo podjętych wysiłków, funkcjonariuszom nie udało się z nim nawiązać kontaktu, który umożliwiłby ustalenie jego danych czy też pomógłby na ustalenie danych opiekunów bądź jego miejsca zamieszkania. Po konsultacji medycznej, dziecko zostało umieszczone w placówce opiekuńczej.

Dzięki publikacji wizerunku malucha funkcjonariusze otrzymali już sporą ilość informacji od mieszkańców Śląska. Dziecka nie udało się jednak zidentyfikować. Niewykluczone, że może pochodzić z innej części Polski.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje dotyczące danych odnalezionego chłopca lub mogące pomóc w ustaleniu jego opiekunów bądź adresu zamieszkania proszone są o kontakt telefoniczny pod numer (32) 200 3700 - Komisariat Policji V w Katowicach, lub (32) 200 25 55 - Komenda Miejska Policji w Katowicach.

[AKTUALIZACJA 09:30]

W niedzielę po południu, dzięki informacji przekazanej za pomocą infolinii, policji udało się zatrzymać matkę trzylatka. Została odnaleziona w jednym z parków na terenie miasta niedaleko komisariatu.

- Trudno mi mówić, czy była zaskoczona, ale na pewno ta sytuacja była dla niej niecodzienna i raczej się jej nie spodziewała – powiedział nakom. Paweł Warchoł, cytowany przez tvn24.pl. - To 27-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego. Aktualnie jest przesłuchiwana - podkreślił.

Kobieta nie była zameldowana na terenie Katowic, nie była też wcześniej karana. Prawdopodobnie usłyszy zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia. Jej syn pozostaje na razie w placówce opiekuńczej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Chcesz przeczytać cały artykuł? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz sie na już istniejace

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE